DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 15°C
Kuvvetli Sağanak

YILIN BAŞARILI YELKENCİLERİ ÖDÜL TÖRENİ REGATTA’18 GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25.12.2018

Antrenör Bingül Uzel tarafından yapılan açılış konuşmasında ;
Ne çok beni anlattılar size ve ne çok dinlediniz siz beni… Yeri geldi rüzgar uğultularına, yeri geldi dalga çığlıklarına karıştı sesim size ulaşana değin… Kimi zaman güneş, kimi zamansa karla karışık yağmurlar eşlik etti bize…

Bir an düşündüm de tamı tamına 32 yılı geride bırakmışım… Hani hep denir ya ayakların 30* undan sonra daha sağlam yere basması için 20li yılların güçlü bir temele sahip olması gerekir diye… îşte benim hayatım da tam da öyle… 2004* ten itibaren kazandığım ivme, attığım adımlar, yetiştirdiğim sporcular, gelişen sosyal tesislerim, yerel ve ulusal basındaki yansımalarım… Hepsi beni bugüne getiren mihenk taşları…

Ne çok insana öğrettim yelkeni, ne çok insana sevdirdim denizi… Karadeniz’ de, Akdeniz’ de, Ege’ de adımı duymayan kalmadı… Çocuklarım kürsüye daha çok çıktıkça adım daha da gür okunmaya, trailerim yolları arşınlarken daha çok selam almaya başladı.

Alkışlar kadar gözyaşlarıyla, finişi birinci kesen çocuklar kadar hırsından

teknesini yumruklayan çocuklarla büyüdüm ben. Bırakın kendi bölgemi, kendi ülkemde ve dahi başka ülkelerde adımla bilinir oldum…

Zaman zaman kabul etmekte zorlansam da, zaman zaman nereden nereye geldiğimi düşünüp hayretler içerisinde kalsam da; büyüdüm ben… Ve sizinle büyüdüm… Hep yanımda oldunuz, tökezlediğimde siz kaldırdınız, coştuğumda siz sakinleştirdiniz… Elinizi hep omzumda hissettim ve siz, gücünüzle gücüme güç kattınız… Ve biliyorum ki beraber daha da büyüyeceğiz… Daha nice sularda yarışacağız, daha nice kupalar kaldıracağız ve daha nice büyük yarışlara ev sahipliği yapacağız…

Ben kim miyim? Benim adım Tekirdağ Yelken… Benim adım sîzsiniz, benim adım hepimizız…

Fazla kelam da beyhude aslında… Üstadın söylediği gibi; hayatıma giren herkese, yaşanmış her şeye teşekkürler… büyüyorum sizinle…dedi.

REGATTA’18 yılın başarılı sporcuları ödül töreni 24 Aralık 2018 Pazartesi günü kulübümüzde gerçekleştirildi. Törene Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Ünsal, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Gençlik Spor İlçe Müdürü Abdülkerim Kasap, Tekirdağ Yelken İl Temsilcisi Birol Uzel, Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Doç. Dr Gözde Ersöz, Aka Koleji Müdür Yardımcısı Gökhan Üner, Aden Koleji Koordinatörü Emrah Yalçıntaş, Bilgi Koleji kurucu müdürü Dilek Güçin, S.S 1 No’lu Motorlu Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi adına Ercan Bilmeç Trakya Nakliyat İç ve Dış Ticaret Limited adına Ahmet Aytaç, KCM Denizcilik adına Sebahattin Kocaman, Şar Pastanesi adına Erkan Pehlivanoğlu yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve velileri katıldı. Regatta’18 ödül töreni Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve TYİK Yönetim Kurulu Başkanı Eren Cicioğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

2018 Yelken okullarında eğitim alan 150 sporcu arasından, kulüp antrenörlerinin yetenek, çalışma disiplini ve yarış sonuçlarına bakarak seçtiği 18 yeni sporcu Emin Aras Yılmaz, Gurur Ersöz, Bedirhan Yiğit Gören, Boran Öden, Defne Kadam, Doruk Aslan, Eda Kadam, Ege Subaşı, Melis Bolat, Mustafa Kaan Özay, Semih Fazlıoğlu, Deniz Kara, Demirkan Duman, Olcay Günduru, Beril Mercimek ve Melih Fazlıoğlu hediyelerini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Ünsal’ın elinden aldılar.

2009 yılında başlayan ve 10.su düzenlenen Tekirdağ Trofesini kazanan sporcuların ödülleri Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Gençlik Spor İlçe Müdürü Abdülkerim Kasap, Tekirdağ Yelken İl Temsilcisi Birol Uzel ve TYİK Başkanı Eren Cicioğlu tarafından verildi.

2018 Tekirdağ Optimist Trofesi Genel Klasman
1. Meriç Erdağlı
2. Ege Ayyıldızbayraktar
3. Ekin Su Gökkurt
4. Kutsal Güneş Kurnaz
5. İlayda Şen

2018 Tekirdağ Laser 4.7 Trofesi Genel Klasman
1. Zülal Alev Erkan
2. Erdem Taşkoparan
3. Arda Ayyıldızbayraktar

2018 Tekirdağ Laser Radial Trofesi Genel Klasman
1. Ayşenur Orhan
2. Mehmet Ata Erez
3. Yiğit Uzun
2018 Tekirdağ Trofesi Optimist Kızlar Kategorisi
1. Ekin Su Gökkurt
2. İlayda Şen
3. Birce Su Çoban

2018 Tekirdağ Trofesi Optimist Junior Kategorisi
1. Ege Ayyıldızbayraktar
2. Kutsal Güneş Kurnaz
3. İlayda Şen
4. Ege Gürdal
5. Melike Neva Bostancı

2018 Tekirdağ Trofesi Optimist Junior Kızlar Kategorisi
1. İlayda Şen
2. Melike Neva Bostancı
3. Nil Sebla Yulaf

Antrenmanlarla performansını yükselten, her yarışta performansını biraz daha yükselten, gelecek vaad eden Ergün Deniz Zayim, Demir Yarapsan, Esila İşgören, Hayri Deniz Sezen, Naz Defne Genç, Sahra Şahin, Utku Aksoy, Ege Noyan Topdemir, Ali Burak Ünal, Kaan Bolat, Melek Pehlivanoğlu, Çağatay Erhan Küskü, Başar Gökçe ve Hande Sinem Bulut ödüllerini Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul Öğretim Görevlisi Doç. Dr Gözde Ersöz tarafından verildi.

2008 yılında başlayan Regatta puan sistemi ile Tekirdağ’ın en iyi yelkencileri bu sene 11. defa kürsüdeki yerlerini alırken ödüllerini de; Aka Koleji Müdür Yardımcısı Gökhan Üner, Aden Koleji Koordinatörü Emrah Yalçıntaş, Bilgi Koleji kurucu müdürü Dilek Güçin ve TYİK Yönetim Kurulu üyeleri Bülent Uzel, Altan İşgören ile Serkan Şen’in ellerinden aldılar.

Regatta’18 Optimist Genel Klasman
1. Kutsal Güneş Kurnaz
2. Ekin Su Gökkurt
3. İlayda Şen
4. Ege Ayyıldızbayraktar
5. Erdeniz Gençoğlu

Regatta’18 Optimist Kızlar
1. Ekin Su Gökkurt
2. İlayda Şen
3. Birce Su Çoban

Regatta’18 Optimist Junior
1. Kutsal Güneş Kurnaz
2. İlayda Şen
3. Ege Ayyıldızbayraktar
4. Ege Gürdal
5. Melike Neva Bostancı

Regatta’18 Optimist Junior Kız
1. İlayda ŞEN
2. Melike Neva BOSTANCI
3. Nil Sebla YULAF

Regatta’18 Laser 4.7 Genel Klasman
1. Zülal Alev ERKAN
2. Arda AYYILDIZBAYRAKTAR
3. Emrah ARZIK
4. Meriç ERDAĞLI
5. Cem EREN

Regatta’18 Laser Radial Genel Klasman
1. Mehmet Ata EREZ
2. Yiğit UZUN
3. Ayşenur ORHAN

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’ne 2018 yılında sporcuların faydalanması için bir adet Konteyner kazandıran KCM Denizcilik firması adına Sebahattin Kocaman’a, Koç botlarının ve araçların kullanması için akaryakıt sponsorluğu yapan SS 1 nolu Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi adına Ercan Bilmeç’e, TYİK giyim sponsoru olan Şar Pastanesi adına Erkan Pehlivanoğlu ve Trakya Nakliyat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi adına Ertuğ Çoralı’ya teşekkür plaketlerini TYİK Yönetim Kurulu Başkanı Eren Cicioğlu verdi.

2018 Yılında Tekirdağ ilinde yapılan on yarışın tümüne katılım gösteren sporcuların velileri Münesser Erkan,Gülşen Erdağlı,Seyide Şen,Sercan Süzgenli,Semra Gökkurt,Serpil Ünal,Sibel Gürdal, Seçil Çoban,Ceren Zayım,Kamile Bostancı,Serap Yarapsan’a teşekkür belgeleri TYİK Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Erdağlı tarafından verildi
TYİK’nın 2018 yılı itibariyle başarılı olan sporcuların ödüllendirilmesine yönelik yönetmelik gereğince TYF Atatürk Kupası ve IV.International Rodosto Cup’ta başarılı olan sporcular Kutsal Güneş Kurnaz, Zülal Alev Erkan, Ayşenur Orhan ve Ekin Su Gökkurt hediyelerini TYİK Yönetim Kurulu Başkanı Eren Cicioğlu’nun elinden aldılar.

Ülkemizi bu sene dünya, avrupa ve balkan şampiyonasında temsil eden sporcularımız Meriç Erdağlı, İlayda Şen, Zülal Alev Erkan, Ege Ayyıldızbayraktar ve Kutsal Güneş Kurnaz hediyelerini kulüp antrenörü Berk Uzel’in elinden aldılar.

Tekirdağ’lı yelkenciler ödüller ile onurlandırıldıktan sonra tören verilen kokteyl ve ikramlar ile devam etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.