DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 14°C
Hafif Sağanak

Vali Aziz Yıldırım Çerkezköy Endüstriyel Fuarına Katıldı

26.09.2019

Vali Aziz Yıldırım, bölgemizde bulunan endüstriyel üretim yapan ya da bu sektöre tedarikçi olan büyük ölçekli firmalar ile küçük ve orta ölçekli firmaları bir araya getirmek amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Çerkezköy Kapalı Halk Pazarında düzenlenen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’na katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin açılış konuşmasını yaptılar.

Ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir konuşma yaptılar.

Ardından konuşan Vali Yıldırım;” Ülkeler gelişmişliklerini, refah düzeylerini doğal kaynaklarıyla, sanayi ve tarımsal üretimleriyle ve nitelikli insan gücüyle sağlarlar. Bazı ülkeler, zengin doğalgaz ve petrol rezervleriyle bütçe açıklarını kapatır, ekonomik refaha ulaşırlar. Ülkemiz, zengin petrol ve doğalgaz rezervine sahip değildir. Bu yüzden nitelikli insan yetiştirmeli, sanayimizi geliştirmeli ve üretimimizi artırmalıyız. Ancak bu şekilde bölgesel ve küresel hedeflerimize ulaşabilir, sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirebiliriz. Aynı zamanda üretimimizi artırarak bütçe açığımızı azaltabilir, sosyal refahımızı ve istihdamımızı artırabiliriz.

Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Kapaklı ilçeleri, coğrafi konumu sebebiyle Avrupa Birliği ve İstanbul pazarlarına yakınlığı ile önemli avantajlara sahiptir. Tekirdağ’ın diğer avantajları da elverişli limanları, bugün temelini attığımız Çerkezköy Kapıkule Hattı Demiryolu, otobanları, duble yollarıdır. Bu sebeple Tekirdağ, ticaret ve sanayi açısından büyümeye, gelişmeye oldukça yatkın bir konumdadır. Bu avantajlı konumu değerlendirerek üretimimizi artırmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu fuarda, firmaların bir araya gelerek ticaretlerini ve işbirliğini artırması, bölge sanayisinin gelişimine katkıda bulunması en büyük temennimizdir

Bölgede bulunan küçük ve ortak ölçekli KOBİ’lerin, büyük ölçekli firmalar ile iş birliği içerisinde olmaları ve büyük firmaların bölgede bulunan yan sanayi sektörlerini tanımaları, böylelikle bölgesel tedarik zincirinin oluşması amacıyla hayata geçirilen bu fuar organizasyonuyla; umuyorum ki bölge endüstrisinin kapasitesi ve üretimimiz artacak, bölge ticaretini ve ihracatını geliştirecektir.

Fuarın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yurtiçi Fuar Takvimi’nde yer alması, fuara katılan firmaların her geçen yıl artması ilimizin sanayisi ve ticareti açısından mutluluk vericidir.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarının ulusal ve uluslararası katılımlarla büyümesini temenni ediyor, katılım yapan tüm firmalara hayırlı ve bereketli kazançlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu fuarın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yüzden fazla firmanın katıldığı bir fuar düzenleyebiliyorsak Çerkezköy’ün, Tekirdağ’ın ve çevremizdeki diğer ilçelerimizin, illerimizin, bütün bir Trakya’nın geleceğinin çok daha parlak olduğunu söylemek çok daha zor değildir. “ dedi.

Kurdele kesiminin ardından Vali Yıldırım, fuara katılan tüm firmaların stantlarını gezerek katılımlarından dolayı teşekkür etti ve tüm firmalara plaket taktim etti.

Fuara Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, NKÜ Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva ve firma yetkilileri katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.