Dolar 19,1750
Euro 20,7916
Altın 1.214,64
BİST 4.812,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 19°C
Az Bulutlu
Tekirdağ
19°C
Az Bulutlu
Cts 19°C
Paz 15°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Türkiyenin İç ve Dış Düşmanlarına Karşı Alınması Gereken Tedbirler – Zeki Hacıibrahimoğlu

09 Ekim 2011 16:40

Millet PKK’ya karşı alınan mevzii tedbirleri kâfi görmüyor. Davanın kökten halli için (MAŞA)’ların değil (MAŞA)’ları himaye edenlerin maskelerinin indirilmesini bekliyor.

Başımı yüzyıllarca geriye çeviriyorum. Büyük bir millet hak ve adalete aşık bir Millet olarak asırları aşmışız. Bu günde yine milli misak hudutları içinde şerefli ve itibarlı bir millet olarak yaşıyoruz. Fakat nedir memleketteki bu huzursuzluk? Niçin yurdumuzda siyasi ahenksizlikten doğan sert havanın esmesini uzatıyoruz. Düşmanlarımızın bağrımızda açtığı yaraları Cumhuriyetin 88 yıllık feyziyle saran bizler sandalye ve koltuk ihtirasıyla bu günün dertlerine ve yarının davalarına daha ne zamana kadar sırt çevireceğiz.

Siyasi partiler demokrasisinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Her siyasi partinin hedefi Türkiye’yi en iyi şekilde yönetmektir. Türkiye’nin milli konularında bütün siyasi partiler milli mutabakatlarda birleşmelidirler. Mesela ilk defa askerin müdahalesi olmadan bir anayasa hazırlanacak bu anayasa hazırlanırken iktidar partisi ile bütün siyasi partilerin milli mutabakatlarda birleşmesi gerekmektedir. Bu zemini hazırlayacak olan da iktidar partisidir.

Dünya sirki üzerinde iki rejim çarpışmakta ve bir birini alt etmek için bütün kuvvetini sarf eden bu iki ideoloji birbirinin sırtını yere getirmek için parende atmakta. Bunlardan birisi DEMOKRASİ diğeri Emperyalizm ve Tahakkümü seçen komünizm. Komünizm dünyada bitti. Emperyalizm diğer tarafı ABD demokrat görünmesine rağmen bu kisve altında tek güç olarak dünyayı acımasızca sömürmeye devam etmektedir.

Böyle nazik bir ahval içinde her millet gibi harekât hattını tayin zorunda olan Türk Milleti ezeli prensiplerine uyarak insanlığın hak ve hürriyetine hürmeti şiar edinip demokrasi safında yer almıştır. Demokrasi gönüllüsü olan Türk Milliyetçileri her zaman demokrasiye bağlı olarak Devletin bölünmez bütünlüğünü şartlar ne olursa olsun koruma azmindedirler.

Türkiye’de bölücülere verilen tavizler onları şaşırtıcı şekilde şımartmış ve artık kimseden korkmadan devlete ve demokrasiye başkaldırır hale gelmişlerdir. Bu sebeple demokrasi denilen muhteşem sistem mahiyet ve prensiplerinden bambaşka bir şekle adeta bir (UCUBE) haline getirilmiş bulunuyor.

Koltuk kaygısı ile Milli irade aleyhine yaratılan bu hareketler, memleketin uğradığı kayıpları düşünmeyenler, yarın ki tarihin kendilerinden ne şekilde bahsedeceğini bile bir an olsun hatırlarına getirmiyorlar.

Memleket gençliği bir ülkü meselesine sahip olamamak yüzünden müthiş bir başı bozukluk fantezisi içinde bocalayıp duruyor.

Gün oldu damarlarımızda ki kanın asaletini dile getirerek Türkçüyüz ve Milliyetçiyiz diyenlerin sesi kısılmak istendi.

Gün oldu tarihimizle, ananelerimizle mukaddes olan her şeyimizle alay ve milli değerlerimizi çürütmek isteyenler kanat altına alındı.

Gün oldu köy çocukları hazmedemeyeceği ve görgülerine aykırı bir öğretim sisteminin kucağına atılarak fikir ve düşünceleri yolundan saptırıldı.

Ve gün geldi bütün ömrü memleket ve milletine hizmetle geçen ve Türklük tarihine şerefli sahifeler katan bir memleket evladı yıllarca cezaevlerinde tutuklu işkencelere maruz kaldı.

Fakat diğer tarafta mazhar oldukları himaye sayesinde gemiyi azıya alan sapıklar, bölücüler korundu. Bu yüzden de memleketimizi bölüp parçalamak isteyen PKK’lılar atlarını oynatmaya meydan buldular.

Türk Milletinin sabrı kalmadı artık millet PKK’ya karşı alınan mevzi tedbirleri kâfi görmüyor. Davanın kökten halli için maşaların değil maşaları himaye edenlerin maskelerinin indirilmesini bekliyor.