DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

TRAKYA BİRLİK GENEL KURULU YAPILDI

22.01.2018

Trakya Birlik, 2016/2017 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN, 2016/2017 iş yılının başarılı geçtiğini belirterek,

Birlik üyelerinin onayına sunulacak lisanslı depoculuk yatırımlarının yapılacağını, tohum eleme üretim Entegre Tesisinin kurulacağını, Trakya Birlik tarihinin en yüksek karlılık rakamı olan 62 milyon 190 bin 493 lira karlılığa ulaşarak tarihimizde altın bir sayfa eklendiğini, tüm ayçiçek üreticilerinin daha memnun olacağı ‘ön alım fiyatı ve kar payı’ modeline geçildiğini, ayrıca Milli Savunma Bakanlığımız bünyesinde şanlı ordumuzun tüm rafine yağlarını Trakya Birlik’in karşılayacağını söyleyerek açılış konuşmasını sonlandırdı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Durgut ERSOY (Pehlivanköy Koop.), Başkan Vekilliği’ne Levent KIZILTAN (Gelibolu Koop.), Katip Üyeliklere Turgay SAKARYA (Silivri Koop.) ve Hakkı ÇETİN (Yenişehir Koop.), seçildi.

Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için yapılan Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra,

Yönetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunup oybirliği ile ibra edildikten sonra 911 Sayılı Ahmetbey Kooperatifi Delegesi Süha YILMAZ, 269 Sayılı Malkara Kooperatifi Başkanı Cem ÖZKAN ve 188 Sayılı Edirne Kooperatifi Başkanı Şafak KIRBİÇ söz alıp konuşmalarının ardından, 2016/2017 İş yılı Bağımsız Denetim Kuruluşu raporu oy birliği ile kabul edildi.

2017/2018 iş yılı dönemine ait Bütçe ve Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oybirliği ile kabul edildi.

Genel Kurul’da Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyelerine ödenecek olan huzur hakkı ile harcırah tutarları görüşülerek karara bağlanırken, genel müdüre ödenecek aylık ücret ile ilgili genel kurula bilgi verildi.
Ayrıca Birlik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kredi alma, ipotek işlemleri, Birlik fonlarının kullanılması, kredi kullandırma birlik mamullerinin satışı, kooperatiflere hizmet bedeli ödenmesi, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. gibi konularda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.

İnsan Kaynakları yönetmeliğinde yapılacak değişiklikler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Entegre Tesislerimiz ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2017/2018 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan raporlar kabul edildikten sonra ise bazı kooperatiflere 2017/2018 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan rapor görüşülerek kabul edildi.

2017/2018 iş yılı dönemine ait genel bağımsız denetleme faaliyetinin Anıl Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ye yaptırılması genel kurula sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Rafet SEZEN Genel Kurula hitaben teşekkür konuşmasıyla Genel Kurulumuzu sonlandırdı.

TRAKYA BİRLİK
Yönetim Kurulu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.