DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 8°C
Karla Karışık Yağmur

Tekirdağ İş Dünyası yeniden Cengiz Günay’la devam dedi!

06.04.2018

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimleri (meslek komitesi ve meclis üyeliği) 01 Nisan 2018 tarihinde Tekirdağ TSO hizmet binasında yapıldı. NACE kodlarına göre belirlenen 14 Meslek Grubunda oy kullanma işlemi 08.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Yapılan seçime Tekirdağ TSO’ya kayıtlı, Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı’da faaliyet gösteren üyeler yoğun ilgi gösterdi.
Meclis üyeliği ve meslek komitesi seçimlerinin akabinde 06 Nisan 2018 tarihinde meclis üyeleri ve meslek komitesi üyeleri bir araya gelerek meslek komite başkanlığı, meclis başkanlığı, meclis başkan yardımcılığı, meclis kâtip üye, yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile TOBB delegelerinin seçimleri gerçekleştirildi.
Yapılan seçimler sonucunda Meclis Başkanlığına Hakan Şık, Yönetim Kurulu Başkanlığına Cengiz Günay seçildi. 2013 yılının mayıs ayında yapılan seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Cengiz Günay, 01 Nisan 2018 tarihinde yapılan Tekirdağ TSO Organ Seçimlerine tek aday olarak seçime girerek, 3. döneminde de güven tazelemiş oldu.
Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Hakan Şık, “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyelerim, öncelikle bu görevi tarafıma tevdi ederken göstermiş olduğunuz güvene ve teveccühe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu mecliste alacağımız kararlar inşallah Tekirdağ için Tekirdağ’ımızın iş insanları için hayırlara vesile olur. Temennim bu mecliste aldığımız kararları tartışarak, fikir beyan ederek hep birlikte görüşerek alacağımız kararlar olsun. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olsun üyelerimiz ve şehrimiz için inşallah.”
Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay yaptığı açıklamada, “01 Nisan 2018 Pazar günü yapmış olduğumuz Tekirdağ TSO meclis ve komite seçimleri sonrası görevlendirmelerle ilgili bir araya geldik. Üyelerimizin teveccühü ile bugünleri gördük, yola çıktığımız ekip arkadaşlarımıza baktığımız zaman her biri kendi sektöründe kendini kanıtlamış, ticari ve sosyal hayatında başarılı olmuş olan kişileri bir araya getirmeye gayret gösterdik. Esasında odamıza kayıtlı tüm üyelerimiz böylesine anlamlı görevleri layıkı ile yerine getirebilecek kişilerden oluşmaktadır. Hepinizin çalışma dönemi içinde bugün itibari ile müthiş emekleriniz oldu, bu kapsamda ben bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Diğer taraftan da Yüce Allah’a şükretmek istiyorum bana bu kadar güzel çalışma arkadaşları nasip ettiği için, Tekirdağ TSO çatısı altında önce üyelerimize sonra şehrimize ve ülkemize hizmet edebilme fırsatını bize verdiği için şükrediyorum. Bu salonunun içerisinde bulunan tüm arkadaşlarım kurumun içerisinde yapılan tüm görevlere layık insanlar. Hiç birinin diğerinden farkı yok ancak her şeyde olduğu gibi görevlendirmelerde de sayılar belli, gönül ister ki hiçbir arkadaşımızın duygusunu incitmeden herkese görevler verebilelim. Bu amaçla benden dolayı gönül kırıklığı olan varsa arkadaşlarımdan özür diliyorum. Yeni çalışma döneminde hep birlikte, güç birliği ile, akıl birliğiyle Tekirdağ iş dünyasına katkı sağlayacak başarılı bir dönem olmasını diliyorum.
Tekirdağ TSO olarak, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ve odamıza kayıtlı üyelerimizle büyük bir aileyiz. Oda olarak yürüttüğümüz, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerimizde Tekirdağ’ın ekonomik ve sosyal hayatını daha nasıl zenginleştiririz, şehrimize, bölgemize ve ülkemize nasıl katkıda bulunabiliriz gibi sorulara cevaplar bularak bunun için mücadelemizi verdik ve veriyoruz. Yeni dönemde de Tekirdağ TSO, şehrimizin gelişimi için emek ve mesai harcamaya devam edecektir. Tekirdağ TSO Yöneticileri olarak yerel ve merkezi yönetimlerle, kamu kurum ve kuruluşları ile, STK’larla her zaman uyum içerisinde olmayı kendimize şiar edindik, çünkü bir şehrin markalaşmasının ve zenginleşmesinin birliktelikten doğan güç ile olduğuna inandık.
Seçimlerimizin sorunsuz ve güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için sabahın erken saatlerinden itibaren bizlerle olan, görev yapan emniyet mensuplarımıza ve sandık görevlilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. 2013-2018 döneminde görev yapan başta Meclis Başkanımıza, Meclis Başkanlık Divanına, Yönetim Kurulu Üyelerine, Disiplin Kurulu Üyelerine, Komite Üyelerine verdikleri katkı ve çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Gerek seçim döneminde gerekse rutin faaliyetlerimizde üyelerimize en kaliteli ve en hızlı hizmeti vererek bizimle birlikte mesai harcayan tüm personelimize, çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.
Ayrıca, Türk İş Dünyası için gece gündüz çalışan, bende sonsuz emeği bulunan, vizyonuma ve gelişimime inanılmaz katkı koyan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanıma teşekkür ediyorum. TOBB’un 2018 yılı Mayıs ayı genel kurulunda, TOBB Başkanı Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu’nun yeniden aday olmasını öneriyoruz, ben ve Tekirdağ TSO TOBB genel kurul delegeleri olarak destekliyoruz.
Gerçekleştirmiş olduğumuz organ seçimlerimizin üyelerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, meslek komitesi, meclis üyeliği ve odamızın yönetici kadrolarında görev alacak ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı’dan gelerek oy kullanan ve bizlere yeniden bu görevi layık gören üyelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.