DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 32°C
Açık

Tekirdağ İli Gürültü Eylem Planı Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

26.04.2019

Çevreye duyarlı yönetim anlayışıyla sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini ortaya koyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması” çalışmalarını başlattı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği “Çevresel Gürültü Direktifi”  ve 2872 Sayılı Çevre Kanuna bağlı olarak, il genelinde gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması çalışmaları kapsamında “Tekirdağ İli Gürültü Eylem Planı” açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Tekirdağ Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şube Müdürü Nuray Hüsmen ile Mühendis Esin Türkel, TESKİ Genel Müdür V. Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan V. Serap Uluç, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin ve resmi kurum temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.

“Bu Alanda Yapılan Çalışmalar Tekirdağ’da Bir İlk”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan V. Serap Uluç gerçekleştirdi. Proje hakkında katılımcıları kapsamlı bir şekilde bilgilendiren Uluç, “Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi olarak 2014 yılından bu yana doğayı korumak ve yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için çevre alanında yaptığımız çalışmaları bir program dâhilinde adım adım ileri götürüyoruz. Avrupa Birliği “Çevresel Gürültü Direktifi” ve 2872 sayılı Çevre Kanunu çerçevesinde çevresel kaynaklardan yayılan gürültü emisyonuna sınırlamalar getirilmiştir. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini doğrudan ilgilendiren gürültü kirliliğinin ortadan kaldırılması amacıyla bir dizi çalışma yaptık. Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar Tekirdağ ilinde bir ilk olma özelliğine sahiptir. Proje kapsamında Tekirdağ genelindeki yerleşim ve eğlence yerleri ile sanayi tesisleri, kara ve demiryollarının gürültü düzeylerini ve gürültüye maruz kalan yerleşim yerlerini gösteren sıcak noktaları belirledik. Çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün insan sağlığı ve huzuru üzerindeki olumsuz etkilerini göz önüne alarak hayata geçirdiğimiz projeyi bugünkü açılış toplantısında sizlere sunuyoruz. Bu sunumdan sonra sizin de görüşlerinizi alarak gerekli kontrolleri ve düzenlemeleri yaptıktan sonra hazırlayacağımız raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunacağız. “Temiz Bir Çevre Gülen Bir Çehre” sloganıyla kentimizin tüm paydaşları ile el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz. Hayata geçirmiş olduğumuz bu projenin kentimize hayırlı olmasını diliyor, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere projemizin hayata geçirilmesine destek veren ve projemizde emeği geçen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi ve kurum personeline teşekkür ediyorum,” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan Vekili Serap Uluç’un konuşmalarının ardından kurum bünyesinde görev yapan teknik personel, gürültü kirliliğini önlemek amacıyla yapılan çalışmalar ve projenin ileriki aşamaları hakkında bir sunum yaptı.

Katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından Tekirdağ İli Gürültü Eylem Planı Açılış Toplantısı sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.