DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TEKİRDAĞ BÖLGE BİRLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

14.02.2019

Tarım Kredi Kooperatifleri kuruluşundan bu yana çiftçimizin tarımsal girdilerini ve temel ihtiyaçlarını karşılamayı görev edinmiştir. Temel prensibimiz Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olmamız bilinciyle ortaklarımızın ve genel anlamda Türk çiftçisinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlamayı ve ürünlerini pazarlamayı, Türk tarımını çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir en üretken sektör yapmayı amaçlamaktır. Tarım Kredi Kooperatifleri Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri ve aynı zamanda çiftçilerin sosyoekonomik güvencesidir.

Bizler de bu bilinçle Bölge Birliğimize bağlı 101 kooperatifimizde 45 bin kayıtlı ortağımıza hizmet vermekteyiz. Ortaklarımızın ihtiyaç duydukları tüm tarımsal girdilerini ve temel ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Tarımsal girdilerini ve temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, üretmiş oldukları ürünleri alarak piyasayı belirlemeyi, denge fiyatı oluşturmayı ve aynı zamanda tarımsal ürünü aracısız bir biçimde üreticiden direk tüketiciye ulaştırmayı da amaçlamaktayız.

2019 yılında ortaklarımızdan almayı hedeflediğimiz ürün alımı planlamamızı yaptık.
2019 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortağı olan üreticilerimizin üretmiş oldukları ürünleri pazara sunarkende yanındayız. Bu kapsamda ortaklarımızın üretmiş olduğu ürünlerden;

60.000 Ton Ayçiçek, 9.000 Ton Dane Mısır, 8.000 Ton Yemlik Arpa, 10.000 Ton Kanola, 8.000 Ton Buğday, 8.000 Ton Silajlık Mısır, almayı hedefledik. Bunun yanında kiraz ve üzüm alımı konusunda çalışmalar yapmaktayız.

Çiftçilerimizin üretimdeki güvencesi olmaya devam ediyoruz. Her geçen yıl ürün alım miktarlarını arttırıyoruz. Ortakların Pazar problemini çözerek üretimdeki güvencesi oluyoruz. Ortaklarımızın üretmiş olduğu ürünleri alırken piyasa fiyatlarının çiftçi lehine oluşmasını sağlıyoruz.

Trakya’da 2019 yılında başta ayçiçeği olmak üzere dane mısır, yemlik arpa, kanola, buğday ve silajlık mısır ürünlerinde toplamda 103 bin ton ürün almayı hedefledik.

Ortaklarımıza güler yüzlü bir ortam sunuyoruz.Çiftçilerimiz kooperatife geldiklerinde kendilerini evinde gibi hissediyor. Ortaklarımız sözleşmeli üretim modeliyle ürünümü kime satacağım derdinden kurtuluyor. Kooperatiflerimizde sözleşme imzalayan ortaklarımıza ürün alım garantisi veriyoruz.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bizler, ucuz ve sağlıklı gıdanın önem kazandığı son yıllarda üreticilerimizin ürünlerini değerlendirerek direk tüketiciye ulaştırılması noktasında sorumluluk almaktan kaçınmıyor ve bunu görevimiz olarak görüyoruz.

Bu doğrultuda tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte, çiftçilerimizin yanı başında, birlikte üretmeye ve ürettiğini pazarlamaya devam edeceğiz.

2019 yılının tüm çiftçilerimiz için yüksek verim ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.