DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 30°C
Parçalı Bulutlu

MUHARREM AKYÜZ 4. DEFA SEÇİLDİ

30.11.2017

Tekirdağ Karadeniz illeri Kültür ve Dayanışma derneği 10. olağan kongresi dernek lokalinde bugün yapıldı.

Gündem gereği saygı duruşu ve istiklal marşı okunması sonrası gündem gereği divan başkanlığına Ömer Faruk Küçük, Murat Akçay ve Ercan Kürek seçildiler.

4.defa kongrede aday olan Muharrem Akyüz yaptığı konuşmada şenlikler ve faaliyetler hakkında geniş açıklamalar yaptı. Öğrencilere 35 bin TL burs dağıtıldığını dile getirdi. Ayrıca bu yıl ki şenliklerde büyük desteği olan Süleymanpaşa bel. başk. Ekrem Eşkinat ve Kadir Albayrak’a teşekkür etti.  Konuşmasının devamında;

Salondan elde ettiğimiz gelirlerle dernek üyesi olan kişilerin üniversitede okuyan öğrencilerine burs vermeye başladık.  2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim sezonunda 20 öğrenciye 20.000.00

2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim sezonunda 25 öğrenciye 30 000.00 TL burs verdik

Ayrıca ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli sosyal yardımlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu manada tüm öğrenciler ve öğrencilerin velileri adına tüm dernek üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Derneğin esas amacı olan sosyal alanlarda da faaliyetlerimize devam ettik. Üye olsun olmasın tüm hemşerilerimizin cenazelerine katıldık. Gelen misafirlerini ağırladık Kadın Kollarımızla beraber tüm etkinliklere katılmaya özen gösterdik. Hastalarımızı, yaşlılarımızı ziyaret ettik, her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olduk

Derneğimiz için hayati önemi olan yan taraftaki arsanın alımı için büyük gayret ederek amacımıza ulaştık ve arsayı ortak olarak alarak otopark olarak hizmete sunduk.

Ayrıca arsayı ortak olarak almamızda bize destek veren Cem Değirmenci ve Hikmet Değirmenci kardeşlerime de teşekkür ederiz.

Arsa alımında derneğimize 10.000,00 TL bağış yapan Ali Topçu(Fransa’dan)

13 ve 14 Yayla Şenliklerimizi büyük bir coşku ile hep beraber icra ettik. 13. Ve 14. Yayla Şenliklerinde derneğimize ciddi sayılacak gelir elde ettik. Bu miktarı dernek kasamıza aktararak Dernek arsa alımımıza katkı sağladık.13. ve 14. Yayla şenliklerimizin icra edilmesinde katkısı olan Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, bir bilet de olsa alarak şenliğimize katkı sağlayan tüm hemşerilerime, elini taşın altına koyup kapı kapı gezip bilet satan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım ve  şenliğimize katılan tüm sanatçı arkadaşlarıma, basın mensuplarına, tüm sponsorlarımıza ve şenliğimizde çadır kurarak esnaf olarak emek veren ve katkı saklayan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım. Şenliğimize katılıp coşkumuza ortak olan, horon halkasına elini uzatan uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Şenlik alanımızın hazırlanmasına gerekli ekipman, makine ve malzeme desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ‘ a, Suleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim Özellikle 14. Yayla Şenliğimize ana sponsor olan Süleymanpaşa B elediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederiz.

Şenlik suresi boyunca güvenliğimizi sağlama amacıyla 3 gun 3 gece bizimle beraber otan Emniyet mensuplarına teşekkür ederim. Şenliğimize katılan tüm sivil toplum kuruluşları temsilcilerine, siyası partiler il ve ilçe başkanları ve yönetimlerine teşekkür eder saygılar sunarım.

 

Dernek Yönetim olarak sürekli iç içe olduğumuz spor kulübümüze her türlü desteği ve katkıyı yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz, bu anlamda bize destek veren Spor Kulubu Başkanları ve Yönetim Kurullarına teşekkür eder, tüm sporcu kardeşlerime de teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
Görev yaptığımız sürede uyum içinde çalıştığımız ve derneğimize katkılarını ve desteklerini esirgemeyen Karadeniz Mahallesi Muhtarımız Sayın Haşan İnce Haşan ve ihtiyar Heyetine çok teşekkür ederim.

Yaptıklarımızın yanında mutlaka yapamadıklarımız eksiklerimiz hatalarımız olmuştur. Hiç kimsenin olmadığı gibi bizlerde mükemmel ve kusursuz değiliz, eksik ve hatalarımızın arkasında art niyet aranmamalı insan olmanın gereği sayılmalıdır. Faaliyetlerimiz sırasında isteyerek ya da istemeyerek kırdığımız üzdüğümüz tüm dost hemşeri ve üyelerimizden Derneğimiz adına özür dileriz. Üyelerimizden alacağımız destek ile hep beraber daha iyi güzel faaliyetler yapacağımıza inancımız tamdır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Derneğimiz için hep birlikte hep beraber el ele gönül gönüle daha barışık olmayız, zira bizim bizden başka kimsemiz olmadığın, ve birbirimize her zaman muhtaç olduğumuzu kabul etmek zorundayız.

10. Olağan Kongremize katılan destek veren tüm dost hemşeri ve üyelerimize sonsuz teşekkürler eder saygılar sunarız.

ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.dedi.

 

TEKİRDAĞ KARADENİZ İLLERİ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 10. OLAĞAN KONGRESİ

YÖNETİM KURULU ASİL VE YEDEK, DENETLEME KURULU ASİL VE YEDEK İSİM LİSTESİ
YÖNETİM KURULU

1-MUHARREM AKYÜZ

2- ÜMİT KANDEMİR

3- METİN TAYYAR

4- ZEKİ KALINTAŞ

5- HAŞAN DEĞİRMENCİ

6- TURGAY İNCE

7- MURAT AKÇAY

8- AHMET ÖZCAN

9- ZAFER BEKTAŞ

10-BÜLENT TOPÇU

11-SALİH KARPUZ

12-MUSTAFA KOCAMAN

13-ALİ KARADUMAN

14-MEHMET LERMİ

15-ADEM İNCEHASAN

16-M. KEMAL CUMHUR

17-HARUN GÜLPINAR

18-SÜLEYMAN BİRİNCİ

19-NİHAT SAMAST

20-MUSA KARPUZ

21-AlPARSLAN TOPÇU

22-MUHAMMET TOPAL

 

DENETLEME KURULU

1- ENVER SAMAST

2- HAŞAN İNCE

3- RAMİS TOPÇU

4- GÜVEN ÇELİK

5- ERSAN KALINTAS

6- UĞURCAN GÜREK

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.