DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 26°C
Gök Gürültülü

MÜFTÜ İSMAİL İPEK DEN KAHVALTILI TANIŞMA TOPLANTISI

Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Tekirdağ’da yayın yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile Tekirdağ Polisevi’nde kahvaltılı tanışma programı düzenledi.

İl Müftü Yardımcıları İsmail Hısım, Fikri Şahin ve Zakir Uzun’un da katıldığı kahvaltılı basın toplantısında Tekirdağ da görev yapan basın mensuplarını ağırladı.

İl Müftüsü İsmail İpek, Tekirdağ genelindeki din hizmetleri, hizmet alanları, kurumsal veriler, personel durumu, cami ve Kur’an Kursu sayıları ve birçok konuda basın mensuplarını bilgilendirdi. Kahvaltılı buluşma toplantısında İsmail İpek, basın mensuplarının çeşitli sorularını da yanıtladı.

Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek yaptığı basın açıklamasında; İnşaatı devam etmekte olan il Müftülüğü hizmet binasını ve yatılı Kur’an kursu bınasını tamamlamak. Cami ihtiyacı olan yerlere cami yapmak için Belediyelerimiz ile ortak bir çalışma yapmak ve hayır sahiplerini teşvik etmek.
Her ilçemize bir (1) erkek, bir (1) bayan yatılı Kur’an kursu kazandırmak. Değerler Eğitimi kapsamında;
Gençlerimize, Engelli vatandaşlarımıza, Hastanelerde yatan hasta vatandaşlarımıza,Problemli ailelere,
Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere,Sevgi evlerinde kalan çocuklarımıza ve gençlerimize, KYK ve diğer yurtlarda kalan öğrencilere …vs. yönelik din hizmeti ve dîn eğitimi sunmak. Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyen bayan/erkek vatandaşlarımıza yaş grubuna bakılmaksızın Kur’an-ı Kerim okumasını öğretmek. “Kur’an Girmeyen Ev Kalmasın” kampanyası çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak bir çalışma yapmak suretiyle her eve Kur’an-ı Kerim’in girmesini sağlamak. Yaz Kur’an kurslarım daha aktif hale getirmek suretiyle camilerimizin kapılara yarınlarımız olan çocuklarımıza açmak. Teorik bilgilerden ziyade pratik bılgının çocuklarımıza ulaştırmak.
Müftülüklerimiz bünyesinde “irşat ekipleri” oluşturmak suretiyle sahih kaynaklara (Kuran, Sünnet, içma, Kıyas gibi) dayalı din hizmetini, hiçbir farklılık göstermeksizin toplumun tamamına ulaştırmak.
Sivil Toplum Kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve derneklerimiz ile toplantılar düzenleme* suretiyle durum analizi yapmak ve “ihtiyaç odaklı” din hizmeti/din eğitimi sunmak.Din hizmetini insanlarımıza sağlıklı bir şekilde ulaştırabilmek amacı ile Imam-hatip lisesi Meslek dersleri öğretmenleri ile üniversite ve özellikle İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri/görevlileri ve öğrencileri ile toplantılar yapmak suretiyle bilgi alış-verişini sağlamak.
Hizmetlerimizi daha sağlıklı ve hızlı yürütebilmek için gençlere ayrı bir önem vermek ve camilerimiz bünyesinde gençlerden oluşan “istişare Heyeti” oluşturmak. Camilerimiz bünyesinde “Gençlik Kolu” ve “Kadınlar Kolu” oluşturmak ve bu sayede camilerimizi daha aktif hale getirmek.Camilerimizde gençlerimizin rahatlıkla bir araya gelebilecekleri mekanlar oluşturmak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sesli-görüntülü-basılı yayınlarını halkımıza tanıtmak. (Televizyon, Radyo, Diyanet Aylık Dergi, Diyanet Çocuk Dergisi, Diyanet ilmi Dergi. Diyanet Aile Dergisi gibi)Maalesef gençler ve çocuklar arasında uyuşturucu kullanımının yaygın olduğu, çocukların daha küçük yaşlardan itibaren içki ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarla tanıştıkları bilinmektedir. Bu tür zararlı alışkanlıkların önüne geçebilmek amacı ile vatandaşlarımıza yönelik; “Küçük yaşlardaki çocuklarımızın bevaz zehir, sigara, içki ve kumar dbl zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması ve bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerle mücadele edilmesi, gasp ve hırsızlığa karşı tedbirler, trafik kurallarının İhlali. aile içi şiddete i \ — internet bağımlılığı ve amacının dışında kullanımının zararları” konulu konferans, paneller ve seminerlerin düzenlenmesini ve bu tür faaliyetlerin cami içinde ve camı dışındı yapılmasını sağlamak. Esnaf ve iş yerlerini ziyaret etmek. gibi konulardan söz etti.


Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek Kimdir ?

1957 Çankırı Ilgaz doğumlu, ilk öğrenimini Ilgaz’da, İmam-Hatip lisesi’ni Çankırı’da, Yüksek İslam Enstitüsü’nü İstanbul’da bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Arapça Bölümününden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasavvuf Anabilim Dalı’nda yüksek Lisans yaptı.

1976 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak başladığı çalışma hayatında Ilgaz Tekke Camii Müezzin-Kayyımlığı, İstanbul Eminönü Müftülüğüne bağlı Hızırbey Cami’inde İmam-Hatiplik, Çankırı Ovacık, Erzurum Karayazı, Zonguldak Devrek ve İstanbul Fatih’te İlçe Müftülükleri, İstanbul Müftü Yardımcılığı, Almanya Offenbach ve Düren’de din görevliliği ile Hannover’de Din Hizmetleri Ataşeliği yaptı. 24.06.2011- 23.12.2016 tarihleri arasında Amasya İl Müftüsü olarak görev yaptı. 02.01.2017 tarihinde Tekirdağ il Müftüsü olarak göreve başladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.