DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 21°C
Parçalı Bulutlu

TÜRK BÖBREK VAKFI, BÖBREK SAĞLIĞI VE ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ İLE MÜCADELESİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR.

04.09.2018

Millieğitim müdürü Ersan Ulusan tarafından yapılan yazılı açıklamada;

Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı arasında imzalanan protokoller gereğince; 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk ve orta öğretimdeki toplam 17.362 öğrenciye “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı” eğitimi verilmiştir. 04.09.2018 tarihinde ise 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için çalışmaların devamı niteliğinde olan iş birliği protokolü imzalanacaktır.

Bu iş birliği protokolü çerçevesinde İlimiz genelindeki 4. Sınıflar düzeyindeki öğrencilere, velilere ve öğretmenlerine 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında eğitimler verilmesi hedeflenmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Uzm. Dr. Mustafa DÖNMEZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Hacı Bayram ZENGİN ve Türk Böbrek Vakfı Genel Başkanı Sayın Timur ERK’inde katılımları ile 04 Eylül 2018 Salı günü saat 15.00’te Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda imzalanacak bu protokol çerçevesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı eğitimleri başlamış olacak, ilk eğitim ise Türk Böbrek Vakfı Başkanı Sayın Timur ERK tarafından Müdürlüğümüz personeline imzalanacak protokol sonrası verilecektir.

Söz konusu çalışmanın yerel ve ulusal basına duyurulması hususunu takdirlerinize arz ederim.denildi.

TÜRK BÖBREK VAKFI, BÖBREK SAĞLIĞI VE ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ İLE MÜCADELESİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR.

Türk Böbrek Vakfı,  resmi senedinde yazılı en önemli amacı olan , kamu yararına ülkemizde böbrek sağlığının korunması ve böbrek hastalıkları ile mücadele faaliyetidir.

Obezite, böbrek sağlığını doğrudan etkileyen kriterlerden birisidir. Ülkemizde  yapılan araştırmada,  3 milyondan fazla obez nüfusun 1,8 milyonunu 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimiz  oluşturması nedeni ile Türk Böbrek Vakfı,  çocuklarımızda ve ebeveynlerinde bilinçlendirme ve farkındalığı arttırılması yönünde, Trakya’daki iller ve  ilçelerde vermekte olduğu, böbrek sağlığı için “Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı” eğitimlerine, ara vermeden devam etmektedir.

Sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli rol oynayan “Beslenme Alışkanlıkları ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerine Milli Eğitim Müdürlükleri tam destek vermektedir.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokoller gereğince iki dönemde toplam 17.362ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilere eğitim verilmiştir. Bugünde üçüncü dönem olan 2018-2019 eğitim öğrenim dönemi için  “iş birliği protokolü”  imzalanacaktır.

Bugün imzalanacak üçüncü dönem iş birliği protokolü çerçevesinde  Tekirdağİl ve ilçelerindekiilk ve orta öğrenimde eğitim gören öğrencilere 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde de 15,000 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyoruz.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Uzm. Dr. Mustafa DÖNMEZ ,Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Hacı Bayram ZENGİNve Türk Böbrek Vakfı Genel Başkanı Sn.TimurERK’inde katılımları ile tören gününde imzalanacak bu protokol çerçevesinde 2018-2019 eğitim ve öğrenin yılı eğitimleri başlamış olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.