DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 16°C
Parçalı Bulutlu

MHP SÜLEYMANPAŞA İLÇE KONGRESİNDE DELEGELER FATİH İŞCAN İLE DEVAM DEDİ.

MHP Süleymanpaşa ilçe başkanlığı 2. olağan kongresi bu gün Karaevli düğün salonunda yapıldı. Gündem gereği saygı duruşu ve istiklal marşı okunması sonrası divan teşekkül edildi. Başkanlığa MYK üyesi Musa Küçük, Raşit Danalar, Cezmi Tuna, Faruk İlk, Halit Şişman, Mustafa Vanlı seçildiler.
Divan başkanı Musa Küçük gündemde olan faaliyet ve Mali raporlarını okuttu.

16 Nisan 2016 tarihinde atama ile göreve gelen S.paşa ilçe başkanı Fatih İşcan ve yönetimi 2. olağan kongrede 1 yıllık faaliyet ve mali raporu delegelere okuyarak ibra ettiler.

İbra sonrası Süleymanpaşa MHP ilçe başkanı M.Fatih İşcan kongreye katılan misafir ve delegelere hitaben yaptığı konuşmada; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, hareketimizin banisi, cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve işkencehanelerde. idam sehpalarında, kalleş pusularda katledilen bütün dava şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, vatan uğruna toprağa düşmüş her bir canın ruhu şad olsun diliyorum.
Konuşmama başlamadan önce, 16 Nisan 2017 günü yapılan. Anayasa Değişikliğî referandumunda, Trakya’nın, Tekirdağ’ın kendine özgü koşullarında, gerçekten de büyük bir özgüven, sağlam bir irade ve amansız bir kararlılık gerektiren kampanya sürecini, elimizden gelenin en iyisini yapmış olmanın vicdani rahatlığı içerisinde tamamlamamızda pay sahip olan her bir ülküdaşıma ayrı ayn teşekkür ediyorum.

17 Nisan sabahı, güne müsterih başlayabildiysek, sizin sayenizde. Tekirdağ sokaklarına çıktığımızda, başımız dik yürüyebildiysek, bir tek vatandaşımıza karşı bile, mahcubiyet içinde olmadan “evet” diyenin de, “hayır” diyenin de gönlündeki yerimizi koruyabildiysek, sizin sayenizde. Allah hepinizden razı olsun.

Bildiğiniz üzere, 16 Nisan akşamı sandıktan çıkan “evet” tercihi doğrultusunda, ükemiz. 2019 yılından itibaren yeni bir idari sistemle yönetilmeye başlayacak. Bugünden 2019’da yapılacak seçime kadar uzanan zaman, devletimiz için bir “geçiş süreci olmanın yanı sıra, milletimiz ve Türk Milliyetçileri için de kritik bir “sınav” mahiyetindedir. Tıpkı Türk Milleti gibi Türk Milliyetçileri de bu sınavı ancak ve ancak devletlerinin yanında yer alarak geçebilirler.

Terör, sadece sahadaki sıcak çatışmadan ibaret olan bir hadise değildir. Terörün en ağır faturası şehit cenazelerimiz olmakla birlikte; bu kanlı ittifakın, artık soframıza koymakta zorlanır hale geldiğimiz temel gıda maddelerinin fiyatından, arabamıza koyarken bin kere düşünmeye başladığımız benzinin fiyatına, Sanayi üretimimizin düşmesinden yatırımların durması ve istihdam açığına, Gençlerimizin pençesinde kıvrandığı uyuşturucu belasından, toplumsal yozlaşma kaynağı olan birçok ahlaksızlığa kadar,hayatımızı etkileyen her alanda imzası vardır! Bu topyekun bir istifadır!

Memleket işte böylesi bir yangın yerine dönmüşken, elinizi vicdanınıza koyun ve siz söyleyin ülküdaşlarım; Ayrılıkta “hayır” var mıdır?

Gazetelerde neler yazılıyor, MHP’ye dair hangi senaryolar üretiliyor okuyoruz… Televizyon ekranlarında ne dayatılıyor fark ediyoruz…“Bölünecek” diyorlar MHP için…“Ayn bir parti kuruluyor” diyorlar…”Barajı bile geçemezler” diyorlar…Çok açık söylüyorum değerli dava arkadaşlarım Gitmek isteyen varsa, bu davaya aidiyeti milletvekilliği listesindeki sırasına, il İlçe başkam olup olmamasına ipotekli olan varsa, yarın çok daha hayati bir zamanda “önce beri” deyip de ülküdaşlarını yarı yolda bırakabilecek tıynette olan varsa durmasın gitsin; “Arınma” sayarız. Bu kutlu dava daha önce de çok giden gördü; çoğu mahcup halele geri döndü. Başbuğmuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi;  Dalından kopan yaprağın akibetini rüzgar tayin eder.”iz biliriz ki, taş yerinde ağırdır. Biz burada yerimizde, evimizde, ocağımızdayız!Ancak şunu da söylemek isterim.Hiç ama hiç kimse, özellikle de farklı siyasi projelerin elemanı olanlar kendi vicdan rahatlatmak için suçu MHP’ye* MHP teşkilatlarına atmasınlar!Gideni zorla tutmayız, tutamayız ama şu çok iyi bilinmelidir ki kimseyi “gönderen” de biz olmadık, olmayacağız! Dışlayan olmadık, olmayacağız! ötekileştiren olmadık, olmayacağız!

“Biz Ülkücü Hareketin bir tek mensubunu bile karşımıza almayız, bir tek u&ucunun karşısına çıkmayız” demiştim.Allah nasip etti, Genel Başkanımız takdir etti ve 30 Nisan 2016’da atama yoluyla partimizde görev alma onurunu yaşadım.Yine hepiniz şahitsiniz ki,Ne ben, ne de yönetimdeki diğer arkadaşlarımız ,o günden bugüne duruşumuzdandan milim sapmadık. O gün vaat ettiğimiz gibi, bir tek ülküdaşımızı bile kaybetmemek için üzerimi» ne düşüyorsa yapmaya çalıştık.

Siyaset ne yaptığınız kadar yaptığınızı ne kadar duyurabildiğinizle de ilgili; bu nedenle sık sık basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösterdik; bundan sonra da diyaloğumuzu kesintiye uğratmaksızın devam ettireceğiz. Velhasıl… Biz bu şehirde kırk kişiyiz; kırkımız da birbirimizi biliriz… Sözü uzatmaya gerek yok; Birbirimizi bildiğimiz gibi Süleymanşa’yı, ihtiyaçlarını, beklentilerini de biliyoruz. Bunları karşılamanın yolu, bizim de ilçe Başkanlığı olarak öncelikli hedefimiz, yapılacak ilk seçimde Süleymanpaşa Belediyesine talibiz. Ben buna İnanıyor ve bundan sonra bütün yüreğimle o kutlu günün gelmesine çalışacağıma söz veriyorum. dedi.

Tek listeyle yapılan kongrede 400 delegeden 175’i oy kullandı bir oy boş çıktı 1174 oy geçerli sayıldı. 174 oy alan M.Fatih İşcan kongreden yeniden ilçe başkanı çıktı.

Kongreye, MHP MYK üyesi Musa Küçük, il başkanı Koray Önsel, Tekirdağ TSO başkanı ve TOBB Yön. kur üyesi Cengiz Günay, Taş Koop. başk. ve Kefalet Koop. yön. kur. başk. Ali Rıza Eti, Taş. Koop. Başk. yrd. Hamdi Ayçil, Ak parti S.paşa ilçe başk. Hüseyin Uzunlar, CHP ilçe başk. Yard. ŞEnol ÖZgür Taşmerdivenli, Saadet partisi ilçe başkanı Cemal Açıkgöz, eski il başkanları Taner Karaoğlu, Yunus Meral, Kamil Günay, Cezmi Tuna, Adnan Ergül, Çorlu ilçe eski başkanı Saral Sarıalioğlu, MHP belediye meclisi üyeleri Serpil Nalcıoğlu, Sabri Çınar, Ak parti il eski başk. yard. Bayram Başelma, Adnan Kırkaya, Adnan Saygı, Özcan Şahintuğ, Kemal Ural, Kemal Ateş, Rauf Tektaş, ülkü ocakları başkanları Hakkı Açıkgöz, Mehmet Uzun, Hayrullah Zıvalıoğlu, Ersan Coşkun, NKÜ öğr. kon. başk. İbrahim Altın, kantin işl. der. başk. Sinan Gümüş, Türkiye Kantin işl. esnaf. fed. başk. Vahap Osmanoğlu,Hulusi Sokulgan, Zeki Albayrak, Türkav başk. Fatih Soyturk ile partililer katıldılar.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.