DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 15°C
Kuvvetli Sağanak

Kırklareli İhracatına Bir Destekde TRAKYAKA’dan

24.04.2015

Kırklareli İhracatına Bir Destekde TRAKYAKA’dan
Trakya Kalkınma Ajansı KOBİ Dönüşüm Programı Çerçevesinde, Trakya’da ihracat yapma potansiyeline sahip KOBİ’ler için düzenlenen Trakya Dış Ticaret Eğitimlerinin Kırklareli ayağı tamamlandı. Eğitimi bitirenlere sertifikaları Kırklareli Sanayi ve Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle verildi.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan sertifika dağıtım törenine Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli YatırımDestek Ofisi Koordinatörü Şenay Çekiç ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapanKırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya ÇetintaşTürkiye’nin ve Kırklareli’nin ihracat yapan KOBİ’lere daha çok ihtiyaç duyduğunu söyledi. İhracatı arttırmanın yolunun insan kaynağına yatırım yapmaktan geçtiğini belirten Çetintaş, ilk ihracatını yapacak işletmenin ihracatın avantajlarını gördükten sonra bundan vazgeçemeyeceğini vurguladı. Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Şenay Çekiç de katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada verilen eğitimin kalitesinin yüksek olduğuna belirtti ve bu eğitimin Kırklareli ’den yapılan ihracatın artmasına katkı sağlayacağını söyledi.
Daha sonra eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Şenay Çekiçtarafından verildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Üç gün süren eğitimlerde katılımcı KOBİ’lere Dış Ticaret Rejimi ve Kambiyo Mevzuatı, Dış Ticarette Kullanılan Belgeler ve Satış Sözleşmesi, Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms 2010), Dış Ticarette Ödeme Şekilleri ve Kapsadıkları Riskler, Dış Ticaretin Finansmanı ve Alternatif Finansman Teknikleri, Dahilde/Hariçte İşleme Rejimi ve Uygulamaları konusunda eğitimler verildi.Ayrıca dış ticaret eğitimlerinin son gününde Eximbank Uzmanları tarafından eğitime katılan KOBİ’lere de ihracat destekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.
Yeni İşim Girişim ve KOBİ Dönüşüm Programı Nedir?
Yeni İşim Girişim Programı, Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaptığı girişimcilik organizasyonlarını tek bir çatı ve slogan altında toplamak amacı ile oluşturulmuş bir programdır. 2015 yılı itibari ile ajansın yaptığı girişimcilik faaliyetlerinin tamamı “Yeni İşim Girişim” konsepti içerisinde gerçekleştirilecek; böylece organizasyonların birbirini tamamlar etkinlikler halinde gerçekleşmesi sağlanacak. Bu program kapsamında TEB ile Ortak Girişim Evi, Let’sup, Start up ve Trakya Melek Yatırımcı Ağı’nın kurulması, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferanslarının verilmesi, girişimcilik eğitimleri, motivasyon toplantıları, akademik çalışmaların ticarileştirilmesine yönelik konferanslar gerçekleştirilecek.
“Kobi Dönüşüm Programı” ise KOBİ’lere yönelik olarak gerçekleştirilecek faaliyetlerin tümünü kapsayan bir üst program olarak hazırlandı. “KOBİ Dönüşüm Programı” çerçevesinde KOBİ’lerin günceli yakalamaları, ihracat potansiyellerini artırmaları, yeni pazarlar bulmaları, işlerini ve kalitelerini artırmaları için çeşitli eğitim, panel, konferanslar gerçekleştirilecek. Program kapsamında Halkbank ile “Üreten Türkiye Buluşmaları”, Eximbank ile “İhracat günleri” , Kurumsal Sosyal Sorumluluk Seminerleri, Enerji Verimliliği Seminerleri, Sektör Önderleri İle KOBİ Buluşma Günleri, Aile Şirketlerinin Büyümesi, Orta Gelir Tuzağından Çıkış Stratejileri gibi konularda üç ile yayılmış eğitimler, konferanslar ve paneller gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.