DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

İNŞ. MÜH. ŞEREF ÇETİN S.PAŞA BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYLIĞINI YOĞUN KATILIMLA AÇIKLADI

14.10.2018

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkan danışmanlığı görevinden ayrılması sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına a.adayı olan İnş. Müh. Şeref Çetin yoğun partili katılımıyla aday adaylık açıklamasını yaptı.
Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli salonda çok sayıda destekçisiyle beraber a.adaylık açıklamasını yapan İnş. Müh. Şeref Çetin başkan olması halinde şehirde yapacağı hizmetlerden örnekler sundu.

Slayt eşliğinde salonda kendisini desteklemeye gelenlere açıklama yapan İnş. Müh. Şeref Çetin gelecek dönemde olması gerekenleri ve yapabileceği hizmetlere değindi.
Yaptığı konuşmada;Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan Şeref Çetin’in
Bugün yaptığı adaylık açıklaması;
1969 Yılında Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kılavuzlu Köyünde çiftçilik yapan bir ailenin çocuğu olarak doğdum, ilkokulu Kılavuzlu Köyünde, Ortaokulu 50. Yıl Orta Okulunda ve liseyi Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümünde okudum. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdim. Üniversiteden sonra doğduğum şehre geri döndüm. Askerliğimi yedek subay olarak Kıbrıs’ta yaptım. Askerliğim süresince görevli bulunduğum birliğin inşaat işlerinin koordinasyon görevini yürüttüm.
Evliyim İki çocuk babasıyım . Büyük oğlum benim gibi İnşaat Mühendisi, eşi Üniversitede araştırma araştırma görevlisi, küçük oğlum Mimarlık bölümünde okuyor. Eşim Atatürk İlk Okulunda öğretmenlik yapmaktadır. Üç dönemdir de Eğitim-Sen Sendikası Şube Yönetim Kurulu üyesidir.
Çocukluk ve gençlik yıllarımda okuldan arta kalan zamanda köyde fiilen çiftçilik ve hayvancılık yaptım.
Çalışma hayatıma mimarlık mühendislik projeleri ve inşaat taahhüt işleri yapmak üzere bir inşaat şirketi kurmak ile başladım. 1995 – 2009 yılları arasında Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği Müdürlüğünde sırası ile Kontrol Mühendisi ve inşaat-emlak servis şefi olarak görev yaptım.
Kurumda Yapılan işlerle ilgili, her türlü şartname, sözleşme, ihale hazırlığı, hakediş, kesin hesap, kesin kabul işlemleri ve bu işler ile ilgili özel şartnamelerin hazırlanmasından sorumluydum. Kamu İhale Kanunu, Bayındırlık Şartnameleri’nin uygulanması, koordinasyonu ve sonuçlandırılması tarafımdan yapılmıştır. Bu nedenle Belediyenin işleyişi ile ilgili alanda 14 yıllık tecrübeye sahibim.
Ayrıca Çalıştığım Kurumda 12 yıl sendika Şube Yönetim Kurulu üyeliği yaptım.

2009 yılında çalıştığım kurumdan ayrıldıktan sonra aktif olarak CHP örgütünde çalışmaya başladım. 2010 yılında yapılan İl Kongresinde İl Sekreteri ve Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. 2012 Yılında yapılan İl Kongresinde tekrar İl Yönetim Kurulu üyesi seçildim ve yine Örgütlerden Sorumlu il Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Tekirdağ da 12-0 yapan EFSANE Örgütün Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı da bendim.
2014 yılı Aralık ayında İl Başkanlığı Görevini üstlendim , 2015 yılında yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerinde İl Başkanı olarak Partimizin İlimizde en yüksek oyu alabilmesi için Örgütümüz ile birlik ve beraberlik içerisinde olağanüstü bir çaba harcadık. Bu birlik ve beraberlik sonucunda 1 Kasım 2015 seçimlerinde aldığımız % 45,7 lik oy oranı , CHP nin 1977 seçimlerinde ilimizde almış olduğu oy oranından sonra alınan en yüksek oy oranıdır.
İl Örgütünde görevim sırasında Bir Anayasa Oylaması, bir yerel seçim ve üç genel seçim yaptık. Bu arada İl Başkan yardımcısı olduğum dönemde İnşaat Mühendisi olarak İl Başkanlarımız ile beraber Tekirdağ il ve Büyükşehir Belediye Meclisi grup toplantılarına katıldım, İl Başkanlığım döneminde Büyükşehir Belediyesinin Grup Başkanlığını da yürüttüm.

2015 yılı Aralık Ayında İl Başkanlığı görevim sona erdi. 2016 yılı Şubat Ayında Büyükşehir Belediye başkanının siyasi ve teknik Danışmanlığı görevini üstlendim. Eylül Ayında Süleymanpaşa belediye başkan aday adaylığı için bu görevimden ayrıldım.

Süleymanpaşa’ya 25 yıldır İnşaat Mühendisi olarak Hizmet etmekteyim, binlerce proje yaptım, Kamu mevzuatını, serbest piyasayı ve şehrimizin sorunlarını bilen biri olarak sorunlara çözüm üretmek, şehrimizi altyapısı ile sosyal ve kültürel tesisleri ile daha sağlıklı, daha temiz, daha modern bir şehir haline dönüştürmek, ve Süleymanpaşa halkına hizmet etmek için Mart 2019 da yapılacak yerel seçimlerde FARK İNŞA ETMEK için Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayıyım.

Sevgili dostlar, Ülkemizin, 16 yıldır mevcut iktidarın yönetiminde ne hale geldiğini hepiniz görüyorsunuz. İçerde ve dışarda Ülkemiz çok zor bir dönemden geçmektedir. Cumhuriyet rejimimiz tehlike altındadır. Tek adam rejimi Ülkemizi uçurumun kenarına getirmiştir. Sınırlarımızdaki bütün komşularımız ile kavgalıyız.
İçeride memleketin ekonomik kaleleri olarak nitelendirilen devletin elindeki bütün fabrikalar satıldı, üretim büyük oranda azaldı. Ekonomimiz çöktü, Varlık Fonu diye bir şey uydurdular ülkemizin elde kalan para edecek bütün değerlerini buraya aktardılar. Varlık fonu fiilen Osmanlıdaki Duyun-u Umumiyedir. Başına da Mc Kinsey diye birini getirdiler sonra görevden aldık dediler, ne yaptıkları belli değil, kendileri biliyor. Yerel seçimden sonra da varlık vergisi getirirlerse hiç şaşmayın sıra ona geldi, çünkü artık ekonomi duvara dayandı. Demokrasiyi bitirdiler, hukuk rafa kalktı, adaleti yok ettiler, mahkemeler talimat ile iş yapar hale geldi. İktidar her gün yeni bir gündem ile ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizi unutturmaya çalışıyor.

Mevcut iktidarın yerel temsilcileri 5 yıldan bu yana devamlı CHP li belediyelerimizi haksız ve insafsızca eleştirmektedirler. 5 yıl boyunca yatıp kalkıp CHP belediyelerini eleştirdiler. Yolları, alt yapıyı, herşeyimizi eleştirdiler. Bunların yaptığı eleştirilere, Belediyelerimiz ve CHP örgütümüz, gerekli cevapları her konuda ve her platformda verdi.
Önce kendilerine bir baksınlar bakalım Süleymanpaşa ve Tekirdağ için neler yapmışlar. AKP belediyesi döneminde 2008 yılında Ördekliderede selde bir vatandaşımız evinde boğularak yaşamını yitirdi. Ördeklidere ve Cumhuriyet Meydanını her yağmurda sel basıyordu. Ben Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğünde 15 yıl çalıştım, binanın zemin katını üç defa sel bastı. 2009 yılından sonra Belediye Başkanımız Sayın Adem DALGIÇ’IN ve daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir ALBAYRAK’IN başkanlığında TESKİ nin yaptığı yatırımlar sonucunda ne Ördeklidere ve Cumhuriyet Meydanını nede şehrimizin başka bir yerini ne kadar yağmur yağarsa yağsın sel basmıyor. Belediye Başkanlarımıza yapmış oldukları hizmetler için çok teşekkür ediyorum.
Birde çevre yolu yapıldı, ancak üst geçitleri imar planına uygun değil. Bu proje 30 yıl önce mi yapıldı ihale yapılırken veya imalat yapılırken imar planlarına bakılmazmı ne yapıyoruz diye, değiştirilemezmiydi, şimdi üst geçitler bir işe yaramıyor UCUBE gibi kaldılar.
Şehrimizin simgesi olan Tekel şarap fabrikasını sattılar. Bölgemizdeki üzüm üreticisi çiftçimiz ürettiği üzümü satamaz oldu ve büyük çoğunluğu bağlarını bozmak zorunda kaldı. Şimdi de bölgemizdeki Alpullu şeker fabrikasını sattılar oradaki pancar üreticisini de bitirecekler.
Tekirdağ için yaptıkları yatırımlara bakalım, Adliye Sarayı onu da deniz kıyısına limanın yanına yaptılar, eski cezaevi arsası bedava diye devasa binayı deniz kıyısına yaptılar bütün manzarayı kapattılar. Ülke genelinde cezaevi yapma politikasından şehrimiz de nasibini almış durumda. Süleymanpaşaya yaptılar yetmedi, şimdide Çorluya yapıyorlar.
Muratlıya bir çevre yolu yapıldı neredeyse her hafta ölümlü bir kaza oluyor. Bir şehir hastanesi var 5 defa temeli atıldı, hala yapılacak, şehir efsanesine döndü.
Şimdi sizlere bir şey anlatıcam bu iktidar varya bu iktidar, hani bizim belediyelerimizin yaptığı yolları eleştiriyorlar ya, Yapamadılar tekrar kazıyorlar diye, Malkara yolunun duble yol yapımına 2003 yılında başladılar, 2007 yılında tamamladılar. Bu arada yolun bir kısmı daha bitmeden göçtü. Sonra 2012 yılında tekrar bozdular yolu yeniden duble yol olarak yaptılar. Ne oldu 5 yılda bu yolun altında kanalizasyon mu patladı, su şebekesindeki asbestli boruları mı değiştirdiniz, tredaş elektrik mi çekti, yoksa doğal gaz borusu mu döşendi de bu yol yeniden yapıldı. Arkadaş sen bu yolları niye böyle 5 yıl geçmeden yeniden yapıyorsun, bizim ülkemiz bu kadar zengin mi, kimin parasını kime veriyorsunuz. Bakın sevgili dostlar bir ülkenin alt yapısı tamamlanmadan o ülke gelişemez kalkınamaz, şehirlerde de şehrin alt yapısı tamamlanmadan o şehir gelişemez modern bir şehir olamaz. Kaynakların sürekli alt yapıya harcandığı bir yerde gelişme ve kalkınma olmaz. Bu bir kısır döngüdür, kaynaklar sürekli alt yapıya harcanırsa hiçbir şey yapılamaz. Alt yapı bir defa yapılmalı ve bir daha oraya dönüp bakılmamalı. Ne oldu bizim Hayrabolu yolu, ölüm yolu oldu, ihalesi yapıldı kaldı, hiçbir ilerleme yok. Tekirdağ Kültür Merkezimiz var birde hala bitirilemedi 16 yıldır iktidardasınız hala bitmedi, elinizi tutan mı var, yoksa dış güçler mi engel oluyor.

Süleymanpaşa; yaşadığımız şehir, coğrafi konum itibarı ile ülkemizin en güzel yerleşim yerlerinden biridir. Denizi, verimli tarım arazileri, doğası, İstanbula ve Avrupaya olan yakınlığı ile olağanüstü güzel bir şehir.
Dört buçuk yıldır Süleymanpaşa için Sayın Ekrem EŞKİNAT’ın Başkanlığında çok güzel ve önemli hizmetler yapmışlardır. Özellikle Sosyal belediyecilik alanında, kültür ve eğitim alanında çok iyi işler başardılar. Kendilerini, ekibini ve personelini bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı kutluyorum ve teşekkür ediyorum.
Büyükşehir olmamız ve Süleymanpaşanın Büyükşehirin Merkezi olması nedeniyle Kentimiz hızla büyümektedir. Hızlı büyüme göz önünde bulundurularak buna uygun bir şekilde genişleme planları hazırlanmalıdır. Bu planlar hazırlanırken 3-5 yıllık değil en az 50-60 yıl ilerisi düşünülerek projelendirilmelidir.
Belediye olarak bize düşen kentimizin kontrollü büyümesini planlamak ve sağlamaktır. Burada önemli olan bu büyümede bizim söz sahibi olmamızdır, kentimiz hakkında kararları başkalarının değil bizim vermemizdir.
Şehrimiz ; ülkemizin her açıdan önemli ve büyük bir kenti olan İstanbul’a bir saat mesafededir. Ancak İstanbul’un bu kadar yakınında olmakla beraber, İstanbul’un kentimize çok az bir ekonomik katkısı vardır. Hatta kentimizin İstanbul’a ekonomik katkısı çok daha fazladır. Biz Tekirdağlılar olarak İstanbul’un ekonomisinden daha fazla payı nasıl alırız bu yönde projeler geliştirmeli ve çalışmalıyız.
Kentimizde insan odaklı bir belediyecilik anlayışını yürürlüğe koyacağız. Sadece sokak belediyeciliği değil, insan odaklı, insana hizmet etmeye yönelen, insanın yaşam alanlarını düzenleyen, gereksinmelerini karşılayan, bu konuda çok önemli adımları atan bir belediyecilik programının uyguladığını halkımız görecektir.
Belediye hizmetlerinin tümünde engellilerin sosyal yaşamlarını kolaylaştırılacak düzenlemeler yapılacaktır. Engellilerin örgütlerinin daha rahat çalışacakları yer tahsisleri için gerekli planlama yapılacaktır.
Kentimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin önlenebilmesi için istihdama yönelik projelerimiz uygulamaya koyulacaktır.
Yerel ve ulusal yatırımcılarımızın kentimize yatırım yapmaları için gerekli altyapı çalışmaları ve projeler hazırlanacak böylece yatırımcının kentimize gelmesi sağlanacaktır. İstihdama dönük projelerimiz sayesinde 5 yıllık dönem sonunda kentimizde işsizlik önlenecek halkımız ailesinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir iş sahibi olacaktır.
Yönetim anlayışımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği halka hizmet anlayışı ile, sosyal demokrat belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirmektir. Dürüst, şeffaf, hesap verebilen, hesap soran, demokratik, katılımcı, halkımız ile birlikte karar veren bir belediyecilik olacaktır.
Devamlı Haklın içinde olacağız, kapımız halkımıza açık olacaktır.
MİSYONUMUZ
Çevre değerlerine saygılı, kentlilik bilincini oluşturmuş, insan odaklı ve katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde diğer ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyemiz ile eşgüdüm içinde çağdaş belediyecilik hizmetleri sunarak Süleymanpaşa’da yaşayanların yaşam kalitesini arttırmak.

VİZYONUMUZ
Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımlarıyla, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanılabilir, güvenli ve huzurlu bir Süleymanpaşa…

Süleymanpaşa halkımız için yapacağımız Projeler

1- Öncelikle Mahalle meclislerini kuracağız. Katılımcı, çoğulcu, etkin, demokratik, çağdaş bir yerel yönetim anlayışı ve halkımızın, yönetimin müşterisi değil, ortağı olduğu inancı ile Mahalle Meclisleri kurulacak. Kuracağımız bu meclislerde mahallenin tüm sorunları ele alınacak. Mahallenin tüm ihtiyaçları tespit edilecek ve Süleymanpaşa Belediye Meclisine getirilecektir. Mahalle ile ilgili Belediye tarafından yapılacak yatırımlar önce bu meclislerde görüşülecek, yeri ve zamanı tespit edilecek daha sonra Belediye Meclisinde karara bağlanacak.

Katılımcılık her konumda desteklenecek, kentlilerin demokratik kitle örgütlerinin kent geliştirme projelerine özgürce katkı yapmalarına olanak sağlayacaktır. Yerel yöneticilere halkın soru sorduğu halk günleri vb. toplantılar düzenlenecektir.

2- Sahil Yolu trafiğini rahatlatmak amacıyla kavşak ve dalçık yapılacaktır. Öncelikle Pazar sokağının sahile çıkışına ve Hürriyet mahallesindeki Bölge trafiğin önündeki ışıklarının bulunduğu yere olmak üzere trafiği rahatlatacak kavşak projeleri yapılacaktır.

3- Şehrimizin en büyük sorunlarından biri de otopark sorunudur. Büyükşehir Belediyemiz eski belediye binasının yerine yeni bir otopark yapmaktadır. Bu proje çarşı içindeki parklanmayı büyük ölçüde rahatlatacaktır. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Şehrimizin uygun yerlerine yeraltı otoparkı ve katlı otopark projelerini en kısa sürede başlatacağız.

4- Büyük ölçüde alt yapısı tamamlanan ilçemizin üst yapı sorunu derhal çözümlenecektir. Alt yapısı tamamlanan Mahallelerimizde yolların kilitli parke taşı kaplama ve asfaltlama çalışmaları hızla tamamlanacaktır. Özellikle Köylerdeki köy içi yolların eksikleri tamamlanacaktır.

5- Yaptırdığımız araştırma sonucunda, gelen yoğun talep üzerine Büyükşehir Belediyemizle koordineli olarak Hükümet Caddesi’nin derhal çift yönlü trafiğe açılması için çalışmalara başlanacaktır.

6- Şehir merkezindeki trafiği rahatlamak amacıyla şehir dışına yeni alışveriş ve yaşam merkezi kurulması için gerekli girişimler yapılacak. Şehir merkezinin dışına daha modern, daha kullanışlı, sosyal tesisleri, spor tesisleri, eğlence merkezi ve çocuklarımız için oyun alanları olan alışveriş ve yaşam merkezi kurulması sağlanacak. Bu sayede Tekira alışveriş merkezinin etrafındaki trafik yoğunluğu azalacaktır.

7- Sahil düzenleme projesi geliştirilerek devam edecek. Yapılacak uzun vadeli proje ile sahil şeridi Kumbağ çamlığından, Yeniceye kadar değerlendirilip; şehir merkezi, yat limanı, yeşil alanları, sosyal tesisleri, halk plajları ile bir bütün olarak ele alınarak, yeniden düzenlenmesi için çalışmalar başlatılacaktır. Kanunda Büyükşehir belediyesinin olması gereken ancak verilmeyen sahil dolgu alanının park olarak düzenlenmesi derhal tamamlanacak ve halkımızın kullanımına açılacaktır. İzin vermezlermiş, biz yapalım Hazine de bizi mahkemeye versin.

Sahil ağaçlandırılacak, Bu bölgede halkımızın ve dışardan gelen misafirlerimizin aileleri ile birlikte yemek yiyebileceği lokantalar ve kafeler açılması sağlanacaktır. Halkımız kaliteli ve hesaplı hizmet alacaktır. Sahilden maksimum keyifle faydalanmak mümkün olacaktır. Öözellikle balık lokantalarının artması girişimde bulunulacaktır.

8- Kentimizi deniz ile buluşturacağız. Daha önceden proje çalışması yapılan yat limanından Değirmenaltı’na uzanan “Sahil Yolu” Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalar hızlandırılacak. Bu projemize de iktidar onay vermemektedir. Proje gözden geçirilecek, eksikleri varsa tamamlanacak. İlgili bakanlıklardan bu projenin onayını almak için gereken ne varsa yapılacak.

9- 2 adet kapalı pazar yeri ivedilikle yapılacak. Pazar yerinin mevcut yapısı şehrimize yakışmayan bir durumda idi. Büyükşehir Belediyemiz Pazar yerinin alt yapısını ve üst yapısını yeniliyor, tamamlanmak üzere. Ancak yine de bizim kapalı Pazar yerlerine ihtiyacımız var. Bir çok ilçe kapalı Pazar yerini yaptı bazıları birden fazla yaptı. Bizde en kısa zamanda biri Gündoğdu mahallesinde, bir tane de Yüzüncü Yıl mahallesine olmak üzere en az iki tane kapalı Pazar yeri yapacağız. Bu mekanlarda pazarcı esnafımıza ve üretici çiftçilerimize yer vereceğiz. Biri şehrin doğu yakasına ve diğeri batı yakasına hizmet etmek üzere iki adet kapalı Pazar yeri yapılacak.

10- 5 yılda 5 büyük “yaşam parkı’’!! spor alanları, kafeleri ve yürüyüş parkurları yapılacak. En çok talep gören konulardan birisi de bu. İmar planlarımızda yerleri var. Halkımızın hafta sonunu ailece değerlendirebileceği yeşil alanları, spor sahaları, yüzme havuzları, piknik alanları bulunan 5 adet yaşam parkı, beş yılda oluşturulacaktır.

11- Tüm çocuklarımız ve tüm yeni doğan bebeklerimiz adına bir ağaç dikeceğiz. 5 yıl sonunda, şu andaki imar planlarında park olarak yer alıp yerleşim bulunmayan yerleri ağaçlandırmış ve yemyeşil bir Süleymanpaşa inşa etmiş olacağız.

12- İmar planlarındaki yeşil alanlar, park, oyun alanı, çocuk bahçesi ve spor alanları yerleşimin yoğun olduğu bölgelerden başlamak üzere derhal düzenlenip inşa edilecek ve bakımları düzenli olarak yapılacaktır. Yeni hazırlanacak imar planlarında daha fazla yeşil alanlar oluşturulacaktır.

13- Şehrimizin merkezinde otopark, yeşil alan, park, spor ve diğer sosyal ve kültürel tesis ihtiyaçların karşılayacak mekanlar oluşturmak için arsalar maalesef yoktur. Ayrıca şehir merkezindeki çarpık yapılaşma 5 ve 7 mt lik dar sokaklar, mevcut yapıların büyük çoğunluğunun depremden önce yapılması ve deprem güvenliğinin olmaması en büyük risktir.

Halkımızın Modern sağlıklı binalarda, deprem güvenliği olan, bol yeşil alanları ve kapalı otoparkı olan, çocuk parkı, spor alanları, sosyal tesisleri, konut projelerini hayata geçirebilmek için mahalle bazında kentsel dönüşüm projeleri uygulayacağız. Büyükşehir Belediyemizin de bu konuda ciddi çalışmaları var, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte şehrimizin uygun olan mahallelerinde bu projeleri hayata geçireceğiz.

14- Çöp vergisini yarıya indireceğiz
Ambalaj atıklarının cam, kağıt, metal, plastik olarak ayrıştırması sağlanacaktır. Tüm evlerden alınacak her türlü ayrıştırılmış çöpler kent ekonomisine kazandırılacaktır. Evsel atıkların geri dönüşümü mümkün olanlar değerlendirilecektir. Kuracağımız sistem ile çöplerini bizim istediğimiz gibi ayrı ayrı atan vatandaşlarımızdan katı atık bedelinin yarısını almayacağız.

14- Şehir merkezinin cazibesini arttırmak için Ertuğrul Mahallesi ve civarındaki sokakların canlandırılması, mevcut esnafların gelirinin arttırılması ve yeni esnaflar kazandırılması amacıyla girişimlerde bulunulacak, Tescilli eski binaların ekonomiye kazandırılması için çalışmalar devam edecektir. Eski binaların karakteristik özellikleri tespit edilerek bu bölgede yapılacak olan binalarda bu özelliklerin kullanılması sağlanacaktır. Samanpazarı örneğindeki gibi tarihi binaların restorasyonları bir an önce tamamlanacaktır. Mahallede Büyükşehir Belediyemizin ve Süleymanpaşa Belediyemizin başlattığı çalışmalar arttırılarak devam edecektir.

15- Dağınık olan belediye binalarımızın bir çatı altında toplanması için belediye binası inşası halkımızın en kolay ulaşabileceği, belediyemizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir bina şehrimizin en uygun yerine 3 yıl içinde yapılacaktır.

16- Belediyeye ait sosyal tesisler; düğün salonu, eğlence merkezi, gençlik kulüpleri, spor merkezleri yapılacaktır. Kentimizin uygun yerlerine Belediye evleri açılacaktır. Halkımız için buluşma ve dayanışma noktaları oluşturulacaktır. Belediye evlerinde özellikle kadınlara ve gençlere yönelik meslek edindirme kursları açılacaktır. Yetişkinlere dışarıdan diploma alabilmeleri için eğitim kursları düzenlenecektir.
Bu evler kentin sosyal, kültürel, eğitsel hizmet merkezleri haline getirilecek, bütün insanlarımızın yararlanması ve kendini geliştirmesi sağlanacaktır.

17- Kadınların üretime katılması, çalışan annelerin hayatının kolaylaştırılması için belediye kreşleri açılacaktır. Evet Gece- Gündüz bakım evi açacağız. Gündüz bakım evi her yerde var biz FARK İnşa etmek için yola çıktık ve bunu yapacağız. Çalışan kadınlarımız gece nöbetçi veya gece vardiyada kaldıklarında çocuklarını buraya bırakabileceklerdir. Çalışanların ve isteyen tüm ailelerin çocuklarını bırakabilecekleri kreş ve gündüz bakım evi hizmete sunulacaktır. Aileler çocuklarını istedikleri saatlerde bırakıp alabileceklerdir. Bu sayede buralarda atanamayan öğretmenlerimize iş imkanı sunulacaktır.

18- Büyükşehir Yasası ile ilçe belediyelerine devredilen tarlaların verimli kullanılması ve tarımsal üretimin desteklenmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ovacık belediyesi örneğinde olduğu gibi bizde belediyenin arazilerini köyde yaşayan çiftçilerimiz ile birlikte değerlendireceğiz.

19- Köylere geri dönüşü ve hayvancılığı teşvik etmek amacıyla köylerde Tarım ve hayvancılığı geliştirici projeler yapılacaktır, Bağcılık desteklenecek, ahırlar kurulacak, Çiftçiler kooperatifler yoluyla bir araya getirilecek ve işbirliği sağlanacaktır. Köylü istihdam edilecek. Günlük Süt ve Sağlıklı Yerel Et satışının yapılacağı merkezler kurulacak. Ayrıca çiftçimizin bireysel ve kooperatifler yoluyla ürettikleri Belediyemizin desteği ile tüketici pazarlarına ulaştırılacaktır.

20- Şehir merkezinde “Köy Pazarı” kuracağız. Köy kadınlarının üretiminde aktif rol aldıkları ürünleri şehir merkezindeki köy pazarında satabilmesi için köylerde kooperatifler kurulması teşvik edilecek. Yumurtadan domatese, yufkadan salçaya ürettikleri tüm ürünleri şehirde satabilecekler.

21- Kullanım dışı bırakılmış köy okul binalarının tadilatını yapılarak köy halkının hizmetine sunulacaktır. İlçemize bağlı köylerde kapanan köy okullarını Milli Eğitim Bakanlığından Belediyemize tahsisini alacağız, İl Milli Eğitim Müdürü ile daha önce yaptığımız görüşmede, Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında protokol olduğunu ve uygulamanın yapılabildiğini öğrendik. Tadilatı yapılan köy okulları köy muhtarlıkları aracılığı ile yine köy halkının kullanımına verilecektir. Burada isterlerse köy kadınları kışlık yiyeceklerini yapsın, köy halkı isterse düğünlerini burada yapsın. Tüm ihtiyaçları için kullanabileceklerdir.

22- Süleymanpaşa Belediyesi Sağlıklı Yaşam Polikliniği kurulacak, öncelikle sosyal güvenceden yoksun insanların sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması sağlanacaktır. Bu Poliklinik ileride Belediye Hastanesine dönüştürülecektir. Hasta Nakil Ambulansı alınacak ve halkımızın kullanımına sunulacak, sosyal güvenceden yoksun vatandaşlarımızın, engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın ve hamile kadınlarımızın hizmetine ücretsiz olarak sunulacaktır.

23- Namık Kemal Üniversitesi’ne şehir dışından gelen öğrenciler için geniş kapsamlı, öğrencilerin barınma, yiyecek ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte öğrenci evi inşa edilecektir. Değirmennaltında gelişen üniversite ile artan genç nüfusun ihtiyaçlarına yönelik mekanların gelişmesi sağlanacak. Üniversiteli gençlerimiz için sosyal, kültürel ve spor tesisleri yapılacaktır. Belediye yurtları açılacak yoksul ailelerin çocuklarının ücretsiz barınması sağlanacaktır.

24- Başta Tekirdağspor olmak üzere Tüm Amatör spor kulüpleri desteklenecek.
Belediye tarafından aktif bir spor hizmetleri birimi oluşturulacaktır. Yelken, Yüzme, Atletizm, Bisiklet ve benzeri dallar için alt yapı hazırlanacak, özendirilip desteklenecektir. Semt spor sahaları geliştirilecek.
Yetenekli yoksul ailelerin çocukları da belediyemiz tarafından bu alanlara kazandırılıp sokaklardan kurtarılacaktır.
Tüm amatör spor faaliyetleri ve sosyal etkinliklerde şehrimizi temsil edecek kulüpler desteklenecektir.

25- Konferans ve Kongre turizmi,
Yerli ve Yabancı yatırımcıların Belediyemizce teşviki ile kentimize beş yıldızlı oteller kazandırılacak. Yapılacak olan otellerin çok amaçlı kongre ve konferans salonları, kapalı ve açık yüzme havuzları, spor sahaları ile bir kompleks olması sağlanacak ve böylece yat turizmi, konferans ve kongre turizminin kentimize ekonomik katkısı sağlanacaktır. Ayrıca şehrimiz halkının da üyelik sistemi ile bu otellerin sosyal tesislerinden ekonomik bir biçimde faydalanmaları sağlanacaktır.

26- Kapalı spor salonu. Belediyemiz tarafından şehrimize en az bir adet, yapabilirsek iki adet kapalı spor salonu kazandırılacaktır. Böylece gençlerimizin ve amatör kulüplerimizin daha fazla spor yapmalarına olanak sağlanacaktır.dedi.

Karaevli salonda iki salonunda hınca hınç dolduğu gözlenen aday adaylık açıklaması sonrası Süleymanpaşa Belediye Başkan a.adayı Şeref Çetin salonda bulunanlarla tokalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.