DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 20°C
Kuvvetli Sağanak

Encümen ve İhtisas Komisyon Üyelikleri seçimi yapıldı

05.04.2017

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2017 Nisan ayı meclis toplantısında görev süreleri dolan Süleymanpaşa Belediye Meclis Encümeni ve İhtisas Komisyon Üyelikleri için gizli oylama ile seçim gerçekleştirdi.

ENCÜMEN ÜYE SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesinin (a) fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından bir (1) yıl süreyle, gizli oyla üç (3) adet Encümen Üyesinin seçilmesi gerektiğinden Encümen Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi görüşülürken, yapılan oylama sonucunda 17 oy alan Ali Tunç Saygun, 17 oy alan Ergün Güleryüz ve 16 oy alan Meral Özdemir 1 yıllığına Encümen Üyesi olarak seçildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI BELLİ OLDU

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Encümen Üyesi seçiminin ardından meclis gündeminin 3-4-5-6-7 ve 8. maddelerine istinaden “5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesinde ‘Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.’ denilmektedir. Yine aynı maddede ‘İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.’ denilmektedir.” 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonu, Kültür Komisyonu, Tarım Komisyonu ve Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleri yapılan gizli oylama ile seçildi.

Yapılan oylama sonucunda komisyonlar şu isimlerden oluştu:

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

İlhan İmrak – Mustafa Özdemir – Ergün Güleryüz – Nevzat Bahar – Rüştü Özgün

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Gönül Göymen – Fethiye Filiz Çelik – Deniz Taner – Sezai Çetin – Ali Darıcı

ÇEVRE SAĞLIK VE DİĞER İŞLER KOMİSYONU

Alpay Kutal – Veysel Kaplan – Ali Tunç Saygun – Nurettin Değirmenci – İrfan Demir

KÜLTÜR KOMİSYONU

Edibe Akçakaya – Deniz Taner – Hülya Karaağaç – Şükriye Gündüzler – Sebahattin Tirakioğlu

TARIM KOMİSYONU

Fethiye Filiz Çelik – Veysel Kaplan – Münür Karaevli – Haluk Yılmaz – Selami Altınay

FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

Ali Tunç Saygun – Edibe Akçakaya – Hülya Karaağaç – Serpil Nalcıoğlu – Sebahattin Tirakioğlu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.