Dolar 18,8414
Euro 20,3308
Altın 1.130,95
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 2°C
Hafif Kar Yağışlı
Tekirdağ
2°C
Hafif Kar Yağışlı
Pts 2°C
Sal 4°C
Çar 4°C
Per 5°C

Dinler Arası Diyalog – Zeki HACIİBRAHİMOĞLU

28 Ağustos 2011 16:46

Dinler arası diyalogun bütün insanları döndürme ve Hıristiyanlaştırma olduğu bizzat Vatikan kaynaklarına göre ortaya çıkmaktadır. Dinlerin eşitliği aralarındaki farkların ayrıntı olduğu iddiaları maksatlıdır. Yüce Peygamberimizin son Peygamber İslam dininin de son din olduğunu kabul etmeyenlerle neyin diyalogunu yapacaksınız. Müslümanlar kutsal kitaplarında peygamberimizden önce gelen bütün peygamberlere inanırlar ve onların  varlığını kabul ederler.

Ancak yüce Allah tarafından önce Musevilik sonrada Hıristiyanlık devrini tamamladığı için son peygamber olarak Hz. Muhammet gönderilmiş ve kendisine son kitap Kuran-ı Kerim indirilmiştir. Bundan sonra başka peygamber ve kitap gelmeyeceğine göre diyalog olması için Musevilerin ve Hıristiyanların Allahın emri olan bu gerçeği kabul etmeleri gerekmektedir. Yani Musevilik ve Tevrat, Hıristiyanlık ve İncil Allah tarafından kaldırılmış, yerine hakdin İslam dini ve onun kitabı Kuran-ı Kerim gönderilmiştir.

Türk Milletini Avrupalıların esiri, Hıristiyan ve Yahudilerin kölesi yapmak istiyorlar. Avrupa Birliğine girebilmek için dinler arası diyalog adı altında İslami değerleri ve İslami hiçe sayarak BELEKTE HAVRA KİLİSE ve CAMİ yaptırıldı. Açılışa Sayın Başbakanımız katıldı.

Avrupa medeniyeti Hıristiyan medeniyeti diye bir medeniyet yoktur. Yalnız bir Yahudi serveti vardır. Bankalara ve keselere sahip olan Yahudiler, medyasıyla fakirlere hükmeden, ticaretiyle dünyayı giydiren onlar, dünyayı yediren onlar, harp eden, sulh yapan onlar, ağlatan güldüren onlar, hatta sessizce dünyayı döndüren onlar.

Dinler arası diyalog bahanesiyle artık Türkiye’de Museviler ve Hıristiyanlar misyonerlik faaliyetlerini çok rahat sürdürebiliyorlar. İstedikleri yerde kimseye sormadan, izin almadan ibadetlerini yapabiliyorlar. Dini kıyafetleriyle dolaşıyorlar. Artık işi daha da ileri götürüp Anadolu’nun değişik yerlerinde camilere girip ayin yapıyorlar. Kimse bunlara karışmıyor. Laiklik elden gitti diyemiyorlar. Yoksa laiklik sadece Müslümanlar için mi geçerlidir. Papaz Barthotosneos ekumenliğini ilan etti. Kimse bu papaza hesap sormadığı gibi bazı çevrelerce de alkışlandı.

Belekteki Cami, Kilise ve Havranın din adamları hiç cemaatleri olmadığı için kendi aralarında sohbet ederek vakit geçiriyorlarmış. OFLU hoca diğerlerine bir teklifte bulunmuş biz kendi aramızda bir diyalog kurduk ancak Allah’a yakınlığımızı da ispat edelim demiş. Papaz ve Hahambaşı da nasıl olacağını sormuşlar. Oflu hocada siz Amerika’ya yakınsınız onun koruması altındasınız. Hepimiz için 100’er bin dolar isteyin Amerika bu parayı gönderince paranın ne kadarını Allah için vereceğimizi ispat edelim demiş Amerika’dan para istenmiş ve 300 bin dolar gelmiş OFLU hoca papaza ” yüzbin Doları al ve Allaha ne kadar vereceğini ispatla demiş. Papaz 100 bin doları almış ve ” ben büyük bir çukur kazar içerisine girerim. Yüzbin Doları havaya atarım çukur içerisine düşenler benim dışarıda kalanlar Allahın olsun” demiş. Papaz Dolarları havaya atmış, paralar çukur içerisine düşmüş. Ancak 5- 10 Dolar dışarıda kalmış. OFLU hoca Hahambaşına dönmüş şimdi sen Allah’a ne kadar dolar vereceksin ispatla demiş. Hahambaşıda bir çizgi çizmiş ve tam ortasında durmuş ” ben bu paraları havaya atarım çizginin üzerinde kalanlar Allah’ın gerisi benim” demiş. Çizgi çok ince çizildiği için 3-5 Dolar çizginin üzerinde kalmış. Gerisini Hahambaşı almış. OFLU hocada yüzbin Doları almış Papaz ve Hahambaşına dönerek ” Allahın hikmetinden sual olunmaz, ben paraları havaya atarım yüce Allah istediği kadarını alır yere düşünler bana kalır” demiş.

Kesinlikle alınmayacağımız Avrupa Birliği için verilen tavizler Türk insanının diniyle ve inançlarıyla alay etme noktasına gelmişler. Bu tavizleri verenler artık uyanmaya başlamış, Avrupa Birliğinin bizi kabul etmeyeceğinin farkına varmışlardır.

Yüce Allah yöneticilerimize Oflu hoca kadar uyanık olmayı nasip etsin.