Dolar 20,7169
Euro 22,2027
Altın 1.307,753
BİST 4.886,91
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 25°C
Açık
Tekirdağ
25°C
Açık
Per 26°C
Cum 24°C
Cts 23°C
Paz 23°C

Çorlu’da Ulaşım Ücretleri

Çorlu’da Ulaşım Ücretleri
25 Ağustos 2011 20:43

Çorlu Belediye Meclisinin Ağustos ayı olağanüstü toplantısı yapıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın yönetiminde yapılan toplantıda plan ve bütçe komisyonunun hazırladığı rapor görüşüldü.

Plan ve Bütçe Komisyonunun Çorlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen toplu taşıma ücretleriyle ilgili hazırladığı rapor Belediye Meclis Üyesi Ali Tatlıdil tarafından okundu. Bakanlar Kurulunun ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararname esas alınarak belirlenen ücret tarifeleri açıklandı.

Ücretsiz Tarife

Gaziler, şehit ve gazi dul ve yetimleri, özürlüler, zabıta personeli, emniyet mensupları, postacı ve dağıtıcıları, basın kimlik kartı sahipleri, 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk Vatandaşlarına aylık bağlanması kapsamındaki kişiler, toplu taşıma hizmetlerinde ücretsiz yararlanacaktır.

İndirimli Tarife

1. Eğitim öğretim hizmetleri sınıfı personeli (öğretmenler) ve öğrenciler için 0.75 TL.

2. Memuriyet ve mahalli dahilinde seyyar olarak görev yapan; tahsildar, vergi dairesinde görevli yoklama memuru, mutemet, veznedar, satın alma memuru, tebliğ memuru, posta veya evrak dağıtıcısı, takip memuru, mübaşir gibi memur ve hizmetlilerin ücreti 0,75 TL.

3. Yaşlılar için (65 yaşını doldurmuş) 100 binişlik kart dolum ücreti 30 TL.

Tam Tarife

Tam biniş ücreti 1.25 TL (35 dakika içerisinde başka bir güzergaha gitmek için başka hattı kullanacak yolculardan ücret alınmayacak)

Kullan At Kart Bedelleri

3 binişlik kart bedeli 4,50 TL

5 binişlik kart bedeli 6,50 TL.

Kart Ücretleri

Yukarıdaki tarifelerde yer alan kişilerden alınacak çok kullanımlı kart bedeli 5 TL.

Kart Dolum Cihazları Depozito Bedelleri

Akıllı Bilet satacak bayilere Akıllı Bilet (çok kullanımlı kart) kart satışı ve dolumu için yapılacak Bayilik Sözleşmesi ile POS makinesi teslim edilecektir. POS makinesi teslim alacak bayiden bir adet POS cihazı için 3 taksitte (500.00 TL+500.00 TL.+500.00 TL) olmak üzere 1500.00 TL. (KDV Dahil) ücret alınması Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından benimsenmiştir.

Bayilere teslim edilecek POS cihazlarında kullanılacak DATA hatlarının kullanım bedeli belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. POS cihazlarının çalıştırılmasında kullanılacak GSM DATA hatlarının adet başına ortalama aylık maliyeti 15 TL (vergiler dahil) olacaktır.

02.03.2011 2011/79 sayılı Meclis kararında bayilere verilecek komisyon oranı %2 olarak belirlenmiştir. Kullan at (3-5 binişlik) kartlardaki bayilere uygulanacak komisyon oranının da %2 olarak belirlenmiştir.