DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 14°C
Parçalı Bulutlu

ÇERKEZKÖY ENDÜSTRİYEL FUARI 2019 KAPALI PAZAR YERİMİZDE AÇILDI

26.09.2019

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde 25-28 Eylül 2019 tarihleri arasında bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2019 Çerkezköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde bugün düzenlenen tören ile açıldı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Goncagül, Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ve birçok davetlinin katılımı ile açılan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2019 Cumartesi gününe kadar Çerkezköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2019’un açılış konuşmasını Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva yaptı ve fuarın bölgemiz için hayırlı olmasını diledi. ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva’nın ardından Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bir konuşma yaptı.

TEKİRDAĞ’IN VE TÜRKİYE’NİN SANAYİ YÜZÜ ÇERKEZKÖY

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in ardından kürsüye gelen Belediye Başkanımız Vahap Akay, kısa bir selamlama konuşmasının ardından “Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın sanayi yüzü Çerkezköy. Nüfusu yıllık %8.5-9 oranında artan ve sanayisi ile, organize sanayi bölgeleri ile bölgenin dinamik ilçesi Çerkezköy” dedi.

TEŞEKKÜRLERİMİ VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

FUARI ÇOK ÖNEMSİYORUM

Çerkezköy’ün bölgeye kattığı bu dinamizm ile Çerkezköy Belediyesi tarafından tahsis edilen böylesine güzel bir alanda böylesine güzel bir organizasyonda bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, 3 yıl evvel 29 Ekim Spor Kompleksi’nde dar bir alanda başlayan, geçen yıl bu alanın beşte bir alanında devam eden fakat bu yıl hakkı ile temsil edilen bu fuarı Çerkezköy’de gerçekleştiren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na, Trakya Kalkınma Ajansı’na, fuara katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.

Çerkezköy’ün bugün böylesine güzel bir fuarı gerçekleştirebileceğini hem bölgeye, hem ülkeye gösterebildiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu fuarın Çerkezköy’ün büyümesine, ilerlemesine, katma değerine katkı sağlayabilmesi açısından çok önemli bulduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

KATMA DEĞER SAĞLAYAN SANAYİ KURULUŞLARINA İHTİYAÇ VAR

Bugün Çerkezköy içerisinde bulundurduğu 3 sanayi bölgesi ile özellikle tüm sanayi bölgelerine örnek olabilecek Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile beraber bölgemize katma değer sağlayan firmalara ihtiyacı olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin 10 yıldır bölgeye katma değer sağlayan, Çerkezköy sınırlarında çevreye zarar vermeyen Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapma gayreti içerisinde olduğunu ifade etti.

ÇERKEZKÖY VE TEKİRDAĞ’IN SANAYİ VİZYONUNA VURGU YAPTI

Çerkezköy’ün bugün Türkiye’nin önemli markalarına ev sahipliği yapan ve her geçen gün kalitesini arttıran bir anlayış ile gelecek sanayi vizyonuna yol alması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanımız Vahap Akay, buna herkesin katkı sağlaması ifade ederek, “Buna hem Çerkezköy’ün, hem Tekirdağ’ın şiddet ile ihtiyacı var.

YASAL DÜZENLEME YAPILSIN VURGUSU

Tekirdağ’ın 5216 sayılı yasa ile yönetilen bir Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, üretimi, iş gücünü bölgeden kullanan, bölgenin yer üstü ve yer altı kaynaklarını kullanan, buranın emeği ve buranın iş gücü ile Türkiye’ye katma değer sağlayan gurur duyduğumuz sanayi kuruluşlarının vergi dairelerini Çerkezköy ve Tekirdağ’a taşımalarını, ya da yasal bir düzenleme yapılıp, üretimi burada olup başka illere ödenen vergilerden Tekirdağ’ın hakkının verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Yani bu topraklarda kazanılan katma değerin tekrar bu topraklara geri kazandırılması, bu toprakların çocuklarına, geleceğine katkı sağlaması için biran evvel yasal bir düzenlemeye ihtiyaç vardır. Bu yasal düzenleme yapılmadığı takdirde Çerkezköy ve Tekirdağ’a yüz milyonlarca liralık yatırımın yapılamamasına sebebiyet vermektedir. Bu konuda Sayın Valimizin, Sayan Milletvekillerimizin ve Sayın TBMM Başkanımızın hassasiyet göstereceğini düşünüyorum. Ben bir kere daha böylesine güzel bir fuarı düzenleyen ÇTSO’ya, kıymetli Başkanı Süleyman Kozuva’ya ve Yönetimine, Trakya Kalkınma Ajansı’na, katılımcılara teşekkür ediyorum. Sevgiyle, saygıyla hepinizi selamlıyorum” dedi.

Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın konuşmasının ardından TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi gösterisini sahneledi ve fuarın açılışı yapılarak, stantlar gezildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.