Dolar 18,8162
Euro 20,4437
Altın 1.146,18
BİST 4.914,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 9°C
Hafif Yağmurlu
Tekirdağ
9°C
Hafif Yağmurlu
Cts 4°C
Paz 2°C
Pts 2°C
Sal 4°C

Bu Vatan Türktür ve Türkündür! – Mustafa Önder

10 Ekim 2011 18:05 | Son Güncellenme: 10 Ekim 2011 22:17

Size demiştik; Türk dili kitaplarından “Türk”  adı kaldırıldı. 12 Haziran sonrası hazırlanacak anayasadan temelli silecekler,  “Andımız”ı, “Gençliğe Hitabe”yi kaldıracaklar, hazır olun diye. Dağdaki taştaki “Ne mutlu Türküm diyene”  sözüne de, “İstiklâl Marşı”na da kafayı takmış AKP.
Dinçer’in eline geçen Millî Eğitim Bakanlığı, Atatürk İlke ve İnkılâpları ile Atatürk milliyetçiliğine vurgu yapan yasal maddeleri KHK ile kaldırdı. Bunun yerine insan haklarına vurgu yapan yeni hedefler koymuş. Artık hiçbir Türk çocuğu, Türklük kimliğine dayalı ve Atatürkçü esasına göre yetiştirilmeyecekmiş. (Bu belki Türk milliyetçilerini kamçılar da yeniden doğuşa vesile olur!).

İki yüzlülüğün böylesine pes doğrusu
Yani, zaten çok uzun zamandır “kumlu çamurlu toprak”anlamındaki “milli”  olarak yazılan “Millî Eğitim Bakanlığı”nın “millî”si sizlere ömür!
Eylülde Kuzey Afrika’da  “bahar”yaşamaya çalışan Başbakan Erdoğan, laiklik diye tutturuyor, “Libya Libyalılarındır” diye esip gürlüyor; kendi bakanı ise Türklüğe, Atatürkçülüğe dinamit koyuyor. Bu kadar iki yüzlülüğe pes!
Yandaş yalaka da yazmış:  “Millî Eğitim Bakanlığı’nın yeni kanuna göre ilk görevi artık ‘Atatürk ilke ve inkılapları’, ‘Atatürk milliyetçiliği’, ‘Türk milletinin millî, ahlâkî, manevî, tarihî ve kültürel değerleri’gibi, ne olduklarını bugüne kadar bir Allah’ın kulunun bile kavrayamadığı ideolojik mugalatayı ‘benimsetmek’ değil.” Bu ne kin, bu ne Türk düşmanlığı kardeşim?

Panel adı altında Türk’e savaş açıyorlar
TESEV borazanlarının  “Türkiye Cumhuriyeti bir Türk devleti değildir” dediği bir özgürlük içinde, Anayasadan Türk kelimesini çıkaracağını açıklayan AKP’ye Yahudi Sorosçu dernek de “Anayasal vatandaşlık” paneli ile arka çıktı: “Kurumlardan ‘Türk’ adını temizleyelim!” Sorosçu Dünya Demokrasi Hareketi, panel adı altında Türk’e savaş açıyor, Ankara’daki panelde kurum adlarındaki “Türk”  kelimesinin kaldırılmasını,  “Türk milleti” yerine de  “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı”nı teklif ediyor!
Hem de Türkün vatanında! Ankara’nın göbeğinde… Necip  Fazıl Salonunda!
Hedefte, Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü var. İsimlerindeki Türk’ü kaldırıp “Türkiye”sözcüğünü koyacaklar.
Ermeni meselesinde Türkiye’nin haklılığını koyan TTK Başkanı Yusuf Halaçoğlu’ndan sonra düzene uymayan Ali Birinci de kapının önüne kondu biliyorsunuz.

Türk düşmanlarının yeni oyunu
Sorosçulara tepki gösteren TTK eski başkanı Ali Birinci, Türk sözcüğüne ‘habis bir ur muamelesi’ yapıldığını, böyle bir uygulamanın dünyada benzerinin görülmediğini belirterek, “Fransa’daki enstitülerin başında Fransız kelimesi vardır. Fransa yoktur. İngiltere’deki kuruluşların başında İngiltere yoktur, İngiliz kelimesi vardır. Ama bu Türkiye’de yeni icat. Türk kelimesi belki bir süre sonra da Türkiye kelimesi kaldırılmaya çalışılacak” diye gerçeği açıklıyor.
Ortaya konan Türke diş bileyenlerin ve Türke düşman olanların yeni oyunu. “Türkiye”dense bile gene içinde bir Türk olduğu için o da değiştirilecek, alıştıra alıştıra…
12. asırdan beri bu toprakların adı Türkiye’dir. Türklerin canı ve kanı olmasaydı bu topraklarda yaşayan unsurlar bu topraklarda hayatlarını sürdürebilir miydi?  Bu topraklardaki Çerkezler ve Gürcüler dâhil, Rumeli’den gelip, kendine farklı isim veren herkes varlığını  Türk’e borçludur. Türkü,  “millî”kimliği oraya buraya itelemenize izin vermeyiz, var mı itiraz eden?
Kâşgarlı Mahmut ne demişti:  “Her kim ki muradına ermek isterse Türklüğe bağlı kalsın. Çünkü Türklük; temiz yüreklilik, merhamet, adalet, haktanırlığın hamuruyla yoğrulmuştur. Bu hasletler Türk’e Tanrı’nın ikramıdır. Dünyanın öyle devirleri olacaktır ki Oğuz Türkleri dünyanın yönetimini ellerine alacaklardır. Yeter ki Türklüklerini unutmayalar, Türklüklerine layık olsunlar.”
Türkiye,“Türklerin kurduğu” bir devlettir.“Ne mutlu Türküm diyene”diyebilenlerin devletidir. Dağ taş onunla damgalıdır. “Türkiye, Türklerindir” vesselâm!