DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 12°C
Çok Bulutlu

Belediye Encümen ve İhtisas Komisyon Üyelikleri Seçimi Yapıldı

06.04.2018

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2018 Nisan ayı meclis toplantısında görev süreleri dolan Süleymanpaşa Belediye Meclis Encümeni ve İhtisas Komisyon Üyelikleri için seçimler gerçekleştirdi.

ENCÜMEN ÜYE SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesinin (a) fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından bir (1) yıl süreyle, gizli oyla üç (3) adet Encümen Üyesinin seçilmesi gerektiğinden Encümen Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi görüşülürken, yapılan kapalı oylama sonucunda Deniz Taner ve Meral Özdemir 24, Fethiye Filiz Çelik 23 oyla Belediye Encümen Üyeliği görevine seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Encümen Üyesi seçiminin ardından meclis gündeminin 3-4-5-6-7 ve 8. maddelerine istinaden “5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesinde ‘Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.’ denilmektedir. Yine aynı maddede ‘İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.’ denilmektedir.” 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24. Maddesi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonu, Kültür Komisyonu, Tarım Komisyonu ve Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleri yapılan açık oylama ile seçildi.

Yapılan oylama sonucunda komisyonlar şu isimlerden oluştu:

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

İlhan İmrak, Ergün Güleryüz, Ömer Faruk Küçük, Nevzat Bahar ve Sezayi Çetin

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Gönül Dinçer, Fethiye Filiz Çelik, Deniz Taner, Berk Öge ve Abdurrahim Kar

ÇEVRE, SAĞLIK VE DİĞER İŞLER KOMİSYONU

Alpay Kutal, Ali Tunç Saygun, Veysel Kaplan, Nurettin Değirmenci ve İrfan Demir

KÜLTÜR KOMİSYONU

Edibe Akçakaya, Deniz Taner, Hülya Karaağaç, Şükriye Gündüzler ve Sebahattin Tiraki

TARIM KOMİSYONU

Münür Karaevli, Veysel Kaplan, Fethiye Filiz Çelik, Ali Rıza Eti ve Selami Altunay

FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

Hülya Karaağaç, Edibe Akçakaya, Ali Tunç Saygun, Şükriye Gündüzler ve Sebahattin Tiraki

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.