Dolar 27,3824
Euro 29,0085
Altın 1.630,05
BİST 8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 25°C
Az Bulutlu
Tekirdağ
25°C
Az Bulutlu
Pts 23°C
Sal 23°C
Çar 23°C
Per 23°C

Aydınlar Ocağı 21.Olağan Genel Kurulu Başarılı ve Çoşkulu Geçti

06 Temmuz 2012 20:14

Aydınlar Ocağı 21.Olağan Genel Kurulu Başarılı ve Çoşkulu Geçti

Aydınlar Ocağı Genel Kurulu 23 Haziran 2012 tarihinde Süleymaniye-Darüzziyafe’de yapıldı. Genel Kurul toplantısına coşkulu ve kalabalık bir topluluk katıldı. Başarıyla geçen Genel Kurula Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizin hatırasına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Hayrettin Nuhoğlu, yardımcılığına Dr. Ahmet İnan, sekreterliğe Aytaç Taşyürek seçildi. Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa E. Erkal yaptığı açış konuşmasında, ülkemizin şu anda karşı karşıya bulunduğu tehlikeler hakkında bilgi verdi ve yeni Anayasa çalışmaları konusunda Aydınlar Ocağının yaptığı çalışmaları anlattı.

Genel Sekreter Süleyman Uluocak Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Muhasebe Raporunu okudu. Denetleme Kurulu Üyesi Ünal Sengir Denetleme Kurulu Raporu ve Tahmini Bütçeyi okudu. Raporlar üzerinde söz alan Ramazan Kırkık ve Ali Armağan, yönetim kuruluna yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler ve Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek “birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz” dediler. Raporlar oylandı ve oybirliğiyle ibra edildi. Tahmini bütçenin kabulünden sonra seçimler maddesine geçildi.

Yapılan seçimler sonucunda; Prof.Dr.Mustafa E.Erkal, Süleyman Uluocak, Prof.Dr.Ahmet Çolak,Dr.Sakin Öner, Hikmet İşman, Prof.Dr. Ahmet M.Gökçen, Prof.Dr.İbrahim Öztek, Prof.Dr.Ömer A.Aksu, Av.Mustafa Özkurt, Ernail Koç, Prof.Dr.M. MetinKaraörs,Ünal Sengir, Ahmet Orhan, Dr. Av. Zülfikar Özkan, Av.Mürsel Aslan Yönetim Kurulu asil üyeliklerine; Yrd.Doç.Dr. Zeki Severoğlu, M.Beşir Dede, Mustafa Akyüz, Mesut Günata, Ahmet Arslan, Nazif Çetin, Faysal Atmaca, Bünyamin Aksungur, Abdurrahman Külünk, Fethi Alikoç, Av.Ahmet Serbes, Av.ŞekipMehan,Yaşar Karahan, Özcan Özsoy ve Durali Ayaroğlu Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine seçildiler.

Denetim Kurulu asil üyeliklerine Ertuğrul Erden, Dr.Ali Sırtlı, Yrd.Doç.Dr. Kutluk Kağan Sümer; yedek üyeliklerine ise Murteza Kılıçaslan,Turgut Ergin ve Ali Kemal Gül seçildiler.

İlim-İstişare Kuruluna ise şu üyeler seçildiler: Prof. Dr. Turan Yazgan, Prof.Dr.Oktay Aslanapa, Prof.Dr.Yümni Sezen, Prof. Dr.Sabri Sümer, Hayrettin Nuhoğlu, Prof.Dr. Musa Taşdelen, Dr.Nefi Demirci, Fahri Yağlı, Erdoğan Aslıyüce, Ali Armağan, M. EsatGüçhan, Aytaç Taşyürek, Av.Özcan Pehlivanoğlu, Ramazan Kırkık, Salih Özpideciler, Ekrem Özer, Ergun Gençeren,  Doç. Dr. Osman Sezgin, Aytekin Yıldırım, M.Edip Tekkol, Dr.Uğur İlham Eroğlu, Doç.Dr.Sevil Sargın, Kemal Kamil Köne, M.Zeki Karahan ve Ahmet Tekin.

Aydınlar Ocağı Genel Merkez Yönetim Kurulu, denetleme Kurulu ve İlim-İstişare Kuruluna seçilen arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

06 Temmuz 2012