DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 13°C
Çok Bulutlu

ALBAYRAK: SAYIN CÜNEYT YÜKSEL YANLIŞ BİLİYOR VE DOĞRU KONUŞMUYOR!

20.04.2018

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesinin 13 Nisan 2018 tarihli “AK Partili Yüksel Başkan Albayrak’a Meydan Okudu” başlıklı haberinde; Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin altyapısının olmadığı, her gün 3-4 vidanjörle atıksu çekildiği, Şehir Hastanesinin yapılacağı yere içme suyu hattının yapılma sürecinin uzatılmasından ve buna bağlı olarak Hükumet yatırımlarının kasıtlı olarak engellenmesinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Tekirdağ halkına hizmet vermekte olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin kanalizasyon inşaatı “Süleymanpaşa Doğu Kısmı Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” kapsamında başlatılmış olup devam etmektedir. En yakın zamanda tamamlanarak hizmete alınacaktır. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin altyapı çalışmaları kapsamında 300 mm çapında 2.068 metre, 400 mm çapında 1.817 metre olmak üzere toplam 3.885 metre kanalizasyon hattı yapılmıştır. Geriye karayolu geçişleri, dere geçişleri ve bağlantı hatları ile birlikte 364 metre imalat kalmıştır. Bu sürede verilen vidanjör hizmeti ise aksatılmadan sürdürülmüştür ve halen de sürdürülmektedir.
Süleymanpaşa’da yapılması planlanan Şehir Hastanesinin içme suyu hattı, “Süleymanpaşa İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu İnşaatı” projesi kapsamında tamamlanmıştır. Kanalizasyon hattı da “Süleymanpaşa Doğu Kısmı Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” kapsamında devam etmekte olup, en kısa sürede tamamlanacaktır.
Bir diğer önemli husus; Tekirdağ Şehir Hastanesi hizmet alanından geçmekte olan 800 mm’lik Süleymanpaşa Aşağısevindikli İçme Suyu Ana İsale Hattıdır. Bu hat Süleymanpaşa İlçesinin içme suyu ihtiyacının %70’ini taşımaktadır. Şehir Hastanesi hizmet alanından geçmekte olan isale hattının olası bir imalat sırasında nasıl korunması gerektiği gibi genel hususular, imar planlarında da detaylı bir şekilde belirtilmiş olup Şehir Hastanesinin yapımı için engel teşkil etmemektedir. İçme suyu ana isale hattının korunması konusunda T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile gerekli toplantılar yapılmış, konu hem sözlü hem de yazılı olarak aylar öncesinden çözümlenmiştir. Ayrıca hem ilgili Kurum hem de Şehir Hastanesinin imalatını yapacak müteahhit firma, isale hattının nasıl korunacağı hakkında detaylı bir şekilde sözlü ve yazılı olarak bilgilendirilmiştir.
TESKİ Genel Müdürlüğü Trakya Bölgemizde etkin ve verimli bir sağlık hizmeti verecek, ayrıca bölgeye son derece faydalı olacak olan Şehir Hastanesi projesi için üzerine düşen her türlü proje ve proje bazlı imalat sürecini eksiksiz olarak yerine getirmiş ve bundan sonra da yerine getirmeye devam edecektir.
Haberde yer alan iddialar asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. TESKİ Genel Müdürlüğü bugüne kadar hiçbir siyasi amaç gütmeden hizmet vermektedir ve yapılacak olan her türlü devlet yatırımı için gerekli bütün desteği sağlamaya devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kadir ALBAYRAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.