Dolar 27,1915
Euro 28,9587
Altın 1.681,84
BİST 8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 28°C
Az Bulutlu
Tekirdağ
28°C
Az Bulutlu
Sal 27°C
Çar 23°C
Per 24°C
Cum 23°C

AKPARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI EVSAHİPLİĞİ YAPTIĞI YEREL YÖNETİMLER BÖLGE TOPLANTISIYLA BÜYÜKŞEHİR İÇİN START ALDI.

AKPARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI  EVSAHİPLİĞİ YAPTIĞI YEREL YÖNETİMLER BÖLGE TOPLANTISIYLA BÜYÜKŞEHİR İÇİN START ALDI.
02 Temmuz 2012 18:44

AKPARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI  EVSAHİPLİĞİ YAPTIĞI
YEREL YÖNETİMLER BÖLGE TOPLANTISIYLA BÜYÜKŞEHİR İÇİN START ALDI.

Tekirdağda Ak Parti İl Başkanlığının ev sahipliğinde Çanakkale, Kırklareli,Edirne ve Tekirdağ dan gelen 750 kişiyle Yerel Yönetimler 1. Bölge toplantısını gerçekleştirdi. Tekirdağ NKU Piramit salonda gerçekleşen toplantıya Ak Parti  Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel BaşkanYardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da katıldı.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiyenin her tarafında olduğu gibi Trakya da da başarılı olmayı hedefleyen AKPARTİ çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Tekirdağ’ın önümüzdeki dönem Büyükşehir olacağından toplantı merkezi olarak ta Tekirdağ’ın seçilmiş olması da dikkat çekiciydi. Bu yaz günü ve iş yoğunluğuna rağmen katılımın yüksek olduğu toplantı basına açık ve kapalı olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşti. Ak Partiyi diğer partilerden ayıran en büyük özelliği teşkilat çalışmalarına önem vermesi, sık sık bir araya gelerek gündemi yakalaması ve geleceğe dönük hedef ve projelerini bu sayede hayata geçirmesidir. Yapılan  toplantı  bu nedenle gerek mahiyeti, gerek kapsamı gerek zamanlaması gerekse de toplantı merkezi açısından son derece anlamlı ve önemlidir.

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hüseyin Bürge’nin Divan Başkanlığı yaptığı toplantıya, Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu,Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin , Edirne İl Başkan Vekili Aziz Akpınar , Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları;Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen, yine  Tekirdağ eski Milletvekili Prof.Dr.NecipTaylan, Edirne Eski Milletvekili Ali Ayağ,Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin İlçe ve Belde Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, Kadın ve Gençlik kolları Başkanları, ve tüm kademelerdeki Yerel Yönetim Birim başkanlarının katıldığı kapsamlı bir bölge toplantısı olmuştur.

Toplantıya başlamadan önce Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi tarafından Trakya yöresi oyunları sergilenmiş bu da toplantıya ayrı bir renk ve heyecan katmıştır.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Tekirdağ Ak Parti İl Başkanı Ahmet Kambur böyle bir toplantının Tekirdağ da yapılmış olmasından memnuniyetini belirterek, başta Tekirdağ olmak üzere Trakya daki tüm İllerin Ak Partili Belediye hizmetlerine kavuşması için gece gündüz çalışacaklarına, şartlar ne olursa olsun millete hizmet için  çıktığımız bu yolda,aşkla, sevdayla, yürümeye devam edeceklerini. bundan sonrada aynı kararlılıkla,aynı heyecanla, durmadan, yola devam edeceklerini inşallah  Tekirdağımızı, Edirnemizi, Kırklarelimizi, Çanakkalemizi, milletimizi ve ülkemizi hak ettiği yere ulaştıracaklarını, Tekirdağ’ın hazır hedeflerinin Büyükşehir olduğunu bunun içinde vargüçleriyle ellerinden geleni yapmaya kararlı olduklarını ifade ederek bu duygularla toplantının hayırlı olması temennisiyle, Çanakkaleden, Edirneden, Kırklareliden ve Tekirdağdan gelen tüm misafirlere selam hürmet ve muhabbetlerini sunarak konuşmasına son vermiştir.

Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi söz alarak gündeme ve toplantıya ilişkin konularda görüş ve açıklamalarda bulunmuşlardır. Amaçlarının Millete hizmet olduğunu, bu sebeple çalıştıklarını, gayret ettiklerini, inşallah Trakya da başta iller olmak üzere tüm yerleşim yerlerinin Akpartili Belediye hizmetlerine kavuşması için çalışmalara başladıklarını bunun için gereğini yapacaklarını, bu toplantıların önemli olduğunu teşkilat olarak yerel seçimlere  hazırlanmak için sık sık biraya gelerek istişare edeceklerini, belirtmişlerdir.

Yapılan konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ye günün anısına bir hatıra olmak üzere Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerince altın yaldızla kaplanan çay takımı hediye edilmiştir.

Basına açık bölümün sonunda  toplantıyı daha da anlamlı hale getirecek bir gelişme yaşanmış ve CHP li Sultanköy Belediye Başkanı Ersin Çolpan   ve Belediye meclis üyelerinin Ak Partiye  katıldığı anonsuyla salondaki coşku daha da artmıştır. Büyükşehir yolundaki Tekirdağda CHP li bir Belediye’nin Ak Partiye katılması gündeme bomba gibi düşmüştür.
Belediye Başkanı ve meclis üyeleri  rozetleri takılmak üzere sahneye davet edilmiştir. Bu sırada söz alan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi bu katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, hizmet etmek isteyenlerin Ak Parti’yi tercih ettiğini söyledi. Tanrıverdi meclis üyelerine rozeti takacaklarını, ancak Belediye Başkanına 11 Temmuz daki İl Başkanları toplantısında Sn Başbakan’ın rozet takmasının uygun olacağını söyleyerek katılıma verdikleri önemi de ortaya koymuştur. Bu tablo karşısında salondaki coşku ve heyecan daha da artmıştır.

Bu arada basına açık kısım tamamlanarak oturuma 10 dakika ara verilmiştir. Aranın ardından tekrar toplanan katılımcılar yerel yönetimler konusundaki düşüncelerini paylaşmışlardır. Bu oturumda İl Genel Meclisi üyeleri adına Çanakkale il Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Yerel Yönetim Birim Başkanları adına Tekirdağ Ak Parti İl Yerel Yönetim Başkanı Şener Çelikayar, Belde Belediye Başkanları adına Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, İlçe Belediye Başkanları adına Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem söz alarak gündeme ilşkin konularda görüşlerini açıkladılar. Daha sonra katılımcılar arasında soru cevap kısmına geçilmiş, son olarak Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi söz alarak sorulara cevap vererek genel bir değerlendirme yapmak suretiyle toplantıyı sonlandırmıştır.

Tekirdağ Ak Parti il Başkanlığının ev sahipliğinde yapılan  1. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısı gerek gündemi, gerek kapsamı, gerek toplantı yeri,  gerek Genel Başkan Yardımcısı ve Bakan düzeyinde katılımıyla, CHP den Ak Partiye geçen Sultanköy Belediye Başkanı ve Meclis üyeleriyle, toplantıda yaşanan coşku ve gelişmelerle genelde  tüm Trakya da yerel seçime hazır olduğunu, özelde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini almak için  kararlı olduklarını gösteren bir toplantı olmuştur.