DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 20°C
Az Bulutlu

AK PARTİ İL İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI

11.07.2019

Tekirdağ Ak parti il başkanlığına atanan Mestan ÖZcan ve yeni yönetim kurulu üyeleri Tekirdağ Turizm otelcilik okulu salonunda yapılan yemekli toplantıda basına tanıtıldı.
Saygı duruşu istiklal marşı okunması sonrası İl Başkanı Mestan Özcan, S.paşa Bel. Başk. Cüneyt Yüksel, Ahmet Aygün, Metin Akgün, Ayşe Doğan birer konuşma yaptılar.

Protokol konuşmaları sonrası basına kapalı bölüme geçildi.

Toplantıda konuşan il başkanı Mestan Özcan;

Bu vesileyle, önümüzdeki dönem için neler düşündüğümü sizlerle paylaşmak istiyorum:
Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti, kurulduğu 2001’den bu yana girdiği seçimlerin ve halk oylamalarının tamamından başarıyla çıkmıştır.

Bizim görevimiz de, AK Partı’nin siyasi yaklaşımını bileşenleri olan ‘Uzlaşma Kültürü’, ‘Reformist Yaklaşım’, ‘Kucaklayıcı Birlik Siyaseti’, ‘İlkeli Siyaset’ gibi kavramları mümkün olduğunca doğru kurgulayarak, kurulduğumuz günden beri sadece toplumun karşı karşıya kaldığı münferit sorunlara değil, sistem ile ilgili sorunlara da kapsamlı çözümleri geliştirmek noktasında elimizden gelen katkıyı sunmak olmalıdır.

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek siyasi hareket AK Parti, siyasi anlayış ise muhafazakâr ve milliyetçi demokrat siyaset tasavvuru olmaya devam edecektir.

Bu minvalde, yeni yönetim dönemimizin en önemli konusunun şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize yönelik katkımızı şekillendireceğimiz “AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Stratejik Planı”nı çalışmak ve ortak akılla bu çalışmayı tamamlamak olduğunu düşünüyorum. Bu çalışma, toplumun bizden beklentileri ile şekillenecek ve tüm Yönetim Kurulu üyelerimize yönetim dönemimiz içerisinde kendilerinden beklenenleri açıkça ifade edecektir. Bununla birlikte, gelecek yönetimlere de bir faaliyet raporu ve yapılması gerekenler ve beklentileri miras bırakabileceğimiz bir yapı hedefliyoruz. Böylelikle, sürdürülebilir bir çalışma anlayışı ve son derece şeffaf bir yaklaşım ve görev bilinci ile bir dönem geçireceğimizi ümit ediyoruz.

AK Parti Tekirdağ İl İstişare Kurulundan beklentim ise; medeniyetimizin önemli bir yaklaşımı olan İSTİŞARE’yi daha geniş bir tabana yayarak şehrimizi artık kendi iç çekişmelerinden kurtarmaya ve Anadolu şehirleri ile entegre etmeye; hatta bununla yetinmeyip yine dünyanın gelişmiş önemli şehirleri ile de yarışır bir şehir haline getirmeye gayret ederken İl Yönetim Kurulu’na fikir vermesi, tecrübeleriyle uyarılarda bulunması, yapılmak istenen hizmetlerin şehrimizde derinlemesine anlaşılmasına katkıda bulunmak amacıyla geniş kitlelerde İl Yönetim Kurulu’nun en önemli destekçi olmasıdır.

Tekirdağ’ın jeo-stratejik bir Önemi var Ülkemiz»» Avrupa kıtasındaki topraklarındayız. Denize kıyımı var. Avrupa’ya bağlantı yolları şehrimizden geçiyor. İstanbul gibi bir metropolün komşusuyuz ve sanayide İzmit ile birlikte İstanbul’un ortağıyız Bununla birlikte çok ve geniş tarım arazilerimiz var v ülkemizde tarım politikalarında etkin olabilecek yaklaşımlara gebe bir insan kaynağımız var.

Dolayısıyla, yine bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığım işaret ile, ülkemizin tarım politikalarının düzenlenmesinde söz sahibi olacak bir çalışma grubu kurarak, Ankara’ya destek vermek ve yol gösterici olmak niyetindeyiz
TORSAB gibi projeleri öncelikleyerek ticari hayatı yukarı taşırken, istihdam konusunu her ilçe için çözüme kavuşturacak aksiyon adımlarımızı harekete geçirmek adına gayret göstereceğiz. Bu noktayı kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum kuruluşları gibi konunun tüm paydaşları ile birlikte hanek etme noktasında irade ortaya koyacağız.

“İhracat” kelimesini bu şehrin gündeminden hiç düşmeyecek şekilde, toplumun en doğal konuşma konusu haline getirmek niyetindeyiz. Bu amaçla, İhracat Bilgilendirme Merkezi, üretim, finans ve yönetim alanlarında şirketlerimize destek olacak Danışmanlık Merkezi gibi yapıların özel sektör destekleri ile kurulmasına ön ayak olacağız.

Şehrimizi dünyadaki en önemli liman şehirlerinden biri haline getirmek için de stratejik ortaklarla atılması gereken adımlarda her türlü desteği ortaya koyacağız.

Sosyal belediyecilik ile müreffeh yaşam alanlarının arttırılması ve dünyaya örnek belediye projeleri ite fark yaratacak şehirlerden biri olmak adına AK Parti belediyelerine destek olacağız ve toplumun beklentileri yönünde şehrimizin diğer belediyeleri ile de mümkün olan her alanda ortak projeler gerçekleştirecek adımları atacağız.
Tüm bunları düşünürken, İl İstişare Kurulu’nun birikim ve tecrübelerini çok önemsiyorum.
Ezcümle, sizlerden beklentim, asıl kurucusu da sahibi de milletin kendisi olan AK Parti olarak millete hizmet sunmak ve toplumun beklentilerini karşılamak adına tevazu, samimiyet ve gayret ile yorulma bilmeksizin çalışmaya azmetmiş İl Yönetim Kurulu’na azami destek olmanızdır.

Sizlerden beklentim, sen-ben demeden, biz olarak, geçmişimizden ders alarak, disiplinle, sorumluluğumuzun farkında olarak, geleceğin güzel günlerini aklımızdan çıkarmayarak, bu güzel şet iz bırakacak işleri ortaya koymakta bizlerin en büyük destekçisi olmanızdır.

AK Parti Selçuklu’dur.
AK Parti Osmanlı’dır.
AK Parti İstiklal Harbimizdir, Cumhuriyetimizdir.
AK Parti kalkınmadır, rahmetli Atatürk’ün, Menderes’in, Özal’ın ve Erbakan’ın açtığı kalkınma yolunun günümüzdeki takipçisidir.
AK Parti bugündür.
AK Parti gelecektir.
Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ederek, ülkemizin önündeki bir asrım aydınlatır.
Velhasıl AK Parti Türkiye’dir.
Madem ki, AK Parti’yi milletimiz kurmuştur diyoruz. Bunun için AK Parti’yi gözümüz gibi koruyacağız.
Milletin emaneti olan AK Parti’nin İtibarım korumayı en önemli vazifemiz sayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Allah’tan bizlere hayırlısını ve kolayını diliyorum.
Rabbim bizleri bu emaneti taşırken utandırmasın. Yardımını üzerimizden eksik etmesin. Kardeşliğimizi zedeleyecek işlerden bizleri uzak tutsun.
En kalbi sevgi ve saygılarımla dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.