DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 11°C
Parçalı Bulutlu

42. TURİZM HAFTASI YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI YAPILDI

17.04.2018

TEkirdağ il kültür ve turizm müdürlüğü, lokantacılar odası, süleymanpaşa MTAL ile Tekirdağ turizm derneği tarafından ortaklaşa organize edilen yemek yarışması Süleymanpaşa MTAL yapıldı.
57 yarışmacının çorbalar, etli yemekleri zeytin yağlılar, hamur işleri ve tatlılar kategorilerinde yarışmalar yapıldı.

Çorbalar Jüri üyeliklerini Erman Bozat, Memduha Atmaca, SAdık Tasmalılar, etli yemekler Ali Çakır, Mehmet Usta, Ebru Kırmızı, Zeytin yağlılarda Ayşe Tüter, Ogün anıl Sırmacı, Hanife Yılmaz Çuhaç, hamur işleri Ali Güler, Esat Özata, Hatice Yıldırıcı, Tatlılar da Ayşe Dinler, Emrah Karataştan, Nurcan Saraç Aksu dan oluştu.

Jüri değerlendirmeleri sonrası :

Çorbalar:
1. Gülsüm Üstünoğlu – Sütlü Hamur Çorbası
2. Meryem Sezer – Bakla Çorbası
3. Behiye Fındıkoğlu – ciğer çorbası

Zeytinyağlılar:
1. Figen Orhan – Labada sarması
2. Ayşe Aytun – Soğan dolması
3. Adviye Çiçekdağ – Manca

Etli Yemekler:
1. Sevda Pak – Çiğer sarması
2. Ayşe Güneşli – Tavuk yahni
3. Nazife Güven – Taze soğanlı kuzu

Hamur İşleri:
1. Gülseven Ceyhan – El açma Arnavut böreği
2 Sevgi Arıca – Pomak mantısı
3. Ayşe Güneşli – Çıplak börek

Tatlılar:
1. Nimet Diken – Bulama
2. Tülay Keşkekler – Gazi helvası
3. Semra Yücel – Höşmerim

Özel ödül – Telekom ödülü
1. Behiye Fındıkoğlu – ciğer sarma
2. Yeliz Gürkaynak – Kuzu kulağı çorbası
3. Nazmiye Özbay – ördek mantısı
4. Elif Kurban – Pekmezli kurabiye
5. Remziye Güner – manca

Dereceye girenlere ödülleri millieğitim şube müdürü Önder Atik, kültür ve turizm il müdürü Mehmet Altaş, lokantacılar odası başkanı Ali Kıral, telekom müdürü Dilek Çetinbaş tarafından takdim edildi.
Programın sunuculuğunu Sevinç Dünya yaptı. Yemek yarışmasına süleymanpaşa kaymakamı Arslan Yurt ve spaşa ilçe jandarma komutanı yzb.Hüseyin Direk de katıldılar..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.